Opis |
W piątek w jazzowym Poranku Dwójki odwiedzi nas Maciej Fortuna, polski trębacz, kompozytor jazzowy. Opowie o jednym ze swoich najnowszych przedsięwzięć - koncercie multimedialnym "Fortuna plays Szymborska", poświęconym noblistce. Nagrania poetki czytającej swoje wiersze zna wielu, co jednak wydarzy się, gdy melodia jej głosu zostanie potraktowana dosłownie - gdy muzykę ściśle uzależni się od jej słowa? O tym właśnie oraz o ostatnich podróżach i licznych planach rozmowa z Maciejem Fortuną po godz. 8.10.
Po 7:35 zaprosimy do Opola, gdzie trwają ostatnie przygotowania do spektaklu "Uroczystość" w reżyserii dyrektora Teatru Norberta Rakowskiego.
Przyjrzymy się także trwającej we Wrocławiu Europejskiej Konferencji Jazzowej, która potrwa do niedzieli w Narodowym Forum Muzyki.
Poza tym w Poranku wiadomości kulturalne, "Słowo na dzień", po wakacyjnej przerwie - "Melodie z górnej półki", a także "Archiwalnia" oraz o 7.05 do zdobycia "Płyta tygodnia" - Richard Galliano gra Mozarta. To już trzeci album z klasycznym repertuarem jazzowego akordeonisty po niezwykle udanych albumach z muzyką Bacha i Vivaldiego. Wydawnictwo Deutsche Grammophon.
Po raz ostatni tuż przed 9.00 rekomendacje kulturalne przedstawi pianista Rafał Łuszczewski.
Na Poranek zaprasza Tomasz Obertyn.
|