Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Podczas pobytu dzieci mieszkają w domach lokalnych rodzin. - Co roku dołączają do nas kolejne rodziny goszczące, kolejne miasta. W tym roku są to Rzeszów, Radziejowice, Leszno, Wrocław, Wałbrzych i Gdańsk - wymieniała Agnieszka Ćwielong.
Zasięg projektu wykracza również poza granice Polski. - W ubiegłych latach była to Rumunia, Ukraina, Gruzja. W tym roku mamy nadzieję, że dotrzemy do Indii. Cała rzecz polega na tym, żeby puścić trochę kontrolę nad tym projektem. Mówię to z premedytacją, niech on nas przerasta. Niech to będzie taka fala, spontaniczny ruch. Niech to się stanie pewnego rodzaju modą. Idea jest szalenie prosta, chodzi o zaprzyjaźnianie dzieci, które pochodzą z tzw. nieuprzywilejowanych miejsc na świecie. To jest taki projekt, w którym dzieci uczą dzieci, a my dorośli, instruktorzy, pomagamy im tylko zbudować coś wspólnego - tłumaczył Grzegorz Bral, współorganizator Brave Kids.
Wielkim finałem warsztatów jest wspólnie przygotowany spektakl, będący barwnym kolażem kultur i tradycji. Dlaczego jest to tak niezwykly moment? O tym w nagraniu audycji, w której Grzegorz Bral opowiedział również o udziale kierowanego przez niego Teatru Pieśń Kozła w festiwalu "Shakespeare and Poland".
***
Prowadził: Paweł Siwek
Goście: Agnieszka Ćwielong (menedżer programowa i instruktorka artystyczna projektu Brave Kids), Grzegorz Bral (współorganizator projektu Brave Kids, szef Teatru Pieśń Kozła)
Data emisji: 16.07.2019
Godzina emisji: 8.30
Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".
pg/bch