Muzyka klubowa spotkała słowiański folk

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 15:00
Grupa Dziadowski Projekt przekonywała w "Poranku Dwójki", że połączenie współczesnych gatunków muzycznych z folkiem może przynieść dobre efekty.
Audio
  • Grupa Dziadkowski Projekt opowiada o tym, jak łączy muzykę klubową z folkiem (Poranek Dwójki)
Dziadowski Projekt łączy muzykę techno, elektro, disco - metal z białym śpiewem i tekstami pieśni tradycyjnych oraz własnymi tekstami nawiązującymi do obrzędowości ludowej i demonologii słowiańskiej, czyli po prostu DZIADSTEPY.
Dziadowski Projekt łączy muzykę techno, elektro, disco - metal z białym śpiewem i tekstami pieśni tradycyjnych oraz własnymi tekstami nawiązującymi do obrzędowości ludowej i demonologii słowiańskiej, czyli po prostu DZIADSTEPY.Foto: materiały promocyjne zespołu

Czym jest Dziadowski Projekt? To efekt spotkania muzyka sceny krakowskiej, występującego pod pseudonimem Snowid oraz lubelskich artystek, tworzących zespół Kipikasza. Wszyscy troje zafascynowani są muzyką folkową i odkrywaniem jej źródeł. Dziadowski Projekt pozwala im na ukazanie ich we współczesnej formie.
- Tworzymy swoje południce, historie, które opowiadały o zabawnych sprawach, ale też wykorzystujemy tradycyjne pieśni, głównie z Lubelszczyzny, które pozyskałyśmy podróżując po najstarszych muzykantach i różnych festiwalach – opowiadały członkinie zespołu Kipikasza. Snowid zaś podkreślał, że nieraz podsyła im tworzone przez siebie podkłady muzyczne (techno, electro, disco i metal), które okazują się pasować do tradycyjnych pieśni. Czy rzeczywiście tak jest? O tym posłuchaj w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki
Prowadzenie:
Piotr Kędziorek
Gość: Aleksandra Członka (muzyk), Karolina Balmas (muzyk), Adam Długosz (muzyk)
Data emisji:
07.03.2015
Godzina emisji:
9.25

pp/mc

Zobacz więcej na temat: folk MUZYKA Techno
Czytaj także

Nawet Żydzi i Cyganie mieli harnasiów

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 15:00
- W XVII i XVIII wieku zbójnictwo było w Karpatach popularnym, intratnym zajęciem - mówił autor "Księgi zbójników karpackich".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Owce przeciwpowodziowe, czyli powrót baców

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 17:00
- Obecnie w Polsce działa około stu baców. Ale widzę przed tym zawodem ogromne perspektywy - mówił Piotr Kohut, pasterz z Koniakowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sekrety Orawy. Jedna staruszka tańczyła koteckę

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 17:00
O odkrywaniu ginącej kultury Orawy opowiadał, kończący w tym roku 90 lat, Andrzej Haniaczyk - zasłużony propagator górali orawskich, spiskich i podhalańskich.
rozwiń zwiń