Teatr Gdynia Główna realizuje przedsięwzięcie "SymulAkcja! Gdzie medycyna spotyka teatr". Po nawiązaniu współpracy z uniwersytetami medycznymi w Bydgoszczy, Krakowie i Gdańsku aktorzy przeszli szkolenia przygotowujące ich do roli pacjentów symulowanych i będę pomagać podczas zajęć ze studentami kierunków medycznych.
05:41 Poranek Dwójki symulakcja 6.11.2024.mp3 O projekcie "SymulAkcja! Gdzie medycyna spotyka teatr" (Poranek Dwójki)
Żywe narzędzie nauki
- Rolą pacjenta symulowanego jest wsparcie w procesie nauczania kompetencji komunikacji i relacji z pacjentem. Najprościej rzecz ujmując, możemy uznać, że pacjent symulowany jest narzędziem do tej nauki. Narzędziem, które jest bardzo giętkie, pracujące sobą i przede wszystkim dające ogromne bogactwo osobom uczącym się - tłumaczyła Magdalena Mikulska, psycholog i psychoonkolog.
Czytaj także:
Na koniec odgrywanej scenki lekarz-student słyszy od pacjenta symulowanego informację zwrotną o tym, co jego zdaniem pomagało, a co utrudniało komunikację między nimi.
NFZ – Nowoczesna Forma Zrozumienia
W ramach projektu "SymulAkcja!" powstaje spektakl "NFZ – Nowoczesna Forma Zrozumienia", który zakłada udział widzów. Ponadto w Teatrze Gdynia Główna 29 października odbędzie się specjalny pokaz spektaklu "Kardiosystem", opowiadającego o przeżyciach pacjentki i lekarki. Po przedstawieniu zaplanowano rozmowę widzów z psychologiem.
***
Przygotowała: Marzena Bakowska
Data emisji: 6.11.2024
Godzina emisji: 8.15
Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".
pg, dz