Michał Klauza: "Hagith" to monumentalny koncert

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 15:08
- Trzonem Polskiej Orkiestry Radiowej jest 60 muzyków. Musieliśmy zaangażować jeszcze ponad 40 osób, by móc otworzyć sezon wykonaniem tego wielkiego dzieła Karola Szymanowskiego - mówił w Dwójce dyrektor artystyczny POR.
Audio
  • Michał Klauza: "Hagith" to monumentalny koncert (Wybieram Dwójkę)
Michał Klauza
Michał KlauzaFoto: PR

Z Michałem Klauzą rozmawialiśmy o najbliższych planach Polskiej Orkiestry Radiowej, która 16 września rozpoczęła nowy sezon wykonaniem opery "Hagith".

- Zadanie nie było łatwe, ale mam nadzieję, że opera, którą Państwo usłyszycie w Dwójce, przemówi do Was i przez 75 minut intensywność emocji wywołanych librettem oraz muzyką przypadnie Wam do gustu. Proszę się nie bać tej muzyki. Mimo swego monumentalizmu nie jest to muzyka trudna - przekonywał dyrygent i dyrektor artystyczny POR, zapraszając do wysłuchania koncertu.

Retransmisja opery Karola Szymanowskiego już w sobotę (22 września).

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Gość: Michał Klauza (dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej)

Data emisji: 21.09.2018

Godzian emisji: 16.30

Rozmowa została wyemitowana w audycji "Wybieram Dwójkę.

mko/pg

Czytaj także

61. Warszawska Jesień. Muzyczne opowieści o wspólnocie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 10:00
- Jest to festiwal o różnych perspektywach naszej tożsamości, wokół stulecia niepodległości – mówił o tegorocznej odsłonie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" jego dyrektor Jerzy Kornowicz.
rozwiń zwiń