Spotkanie drapieżników. Premiera słuchowiska "N.N."

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 18:31
Zapraszamy na radiowy spektakl na podstawie przełożonej przez Ewę Borys-Skopińską sztuki współczesnego niemieckiego dramatopisarza Thila Refferta w reżyserii debiutującej w Teatrze Polskiego Radia Ewy Pytki.
Audio
  • Jak powstawało słuchowisko "N.N." według sztuki Thilo Refferta? (Wybieram Dwójkę)
Michał Sitarski i Radosław Krzyżowski podczas nagrania słuchowiska N.N.
Michał Sitarski i Radosław Krzyżowski podczas nagrania słuchowiska "N.N."Foto: Wojciech Kusiński/PR

"N.N." to historia jednego wieczoru - do Usa (w tej roli Radosław Krzyżowski), stosunkowo młodego dziennikarza prasowego, przychodzi nieoczekiwanie jego kolega ze studiów Zett (Michał Sitarski). Pomiędzy wspomnieniami o wspólnych znajomych i podsumowaniem paru lat, podczas których się nie widzieli, okazuje się, że ubiegają się o to samo stanowisko w dużym, ogólnokrajowym dzienniku. Pewny siebie i odnoszący zawsze sukcesy Us okazuje wyraźnie Zettowi swoją dominację, ten jednak również wiele oczekuje od życia, przede wszystkim - swoiście pojętej sprawiedliwości.

Dramat Thila Refferta to szybko tocząca się opowieść o naszym świecie - drapieżnym kapitalizmie, rozpadzie relacji międzyludzkich i atrofii tradycyjnych wartości. Słuchowisko zrealizował i opracował muzycznie tegoroczny laureat Złotego Mikrofonu Maciej Kubera.

Thilo Reffert "N.N."

Reżyseria: Ewa Pytka

Realizacja akustyczna i opracowanie muzyczne: Maciej Kubera

Obsada: Radosław Krzyżowski (Us), Michał Sitarski (Zett)

Słuchowisko powstało we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

***

Na premierę w "Wieczorze ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (9.12) w godz. 19.00-20.00.

mc/mz

Czytaj także

"Słuchowiska w Polsce przeżywają renesans"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 16:15
-  Najciekawsza w słuchowiskach jest ich nowa forma, która nie akcentuje tylko tekstu, ale stawia na równi z nim efekty akustyczne i muzykę – powiedział Wojciech Zrałek-Kossakowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Być albo nie być muzykiem. Słuchowisko Antoniego Libery

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 11:00
- Moi bohaterowie przygotowują się do dyplomów w liceum muzycznym, w przededniu ewentualnego egzaminu na akademie muzyczne. To moment, kiedy ważą się ich dalsze losy - mówił w Dwójce pisarz, który wyreżyserował słuchowisko na podstawie swojej noweli "Toccata C-dur".
rozwiń zwiń