W Lugano trwa Festiwal Marthy Argerich, który w tym roku zgromadził rekordowa liczbę artystów z całego świata, zarówno przyjaciół artystyki, jak i młode talenty. W programie dominuje muzyka Liszta, co wiąże się z dwusetną rocznicą urodzin węgeirskiego kompozytora. O początkach festiwalu, jego głównych założeniach, a także o współpracy z Martha Argerich opowiada w rozmowie z Klaudią Baranowską koordynator imprezy Carlo Piccardi.
Już za kilka dni Warszawa powita początek polskiej prezydencji białymi, czerwonymi, niebieskimi i żółtymi kwiatami oraz koncertem Janusza Olejniczaka. W innych europejskich miastach również kończą się przygotowania do imprez kulturalnych, które towarzyszyć będą naszemu przewodnictwu w Unii. Co przygotowano dla wymagającej, bo przyzwyczajonej do rozmaitości i wysokiego poziomu, angielskiej publiczności? Sprawdzała to Justyna Majchrzak w rozmowie z Anną Bromley-Tryc z Instytutu Kultury Polskiej w Londynie. Jak ważna jest młodzież dla naszej prezydencji w Radzie UE? Jak ulepszyć istniejące programy wymian studenckich - między innymi te tematy pojawiły się podczas debaty, którą na uniwersytecie Warszawskim zorganizowała sieć EuRaNet. Dyskusji przysłuchiwała się Katarzyna Kornet.
Był robotnikiem, aktywistą radykalnej lewicowej organizacji LOTTA CONTINUA, a od kilkunastu lat publikuje znakomicie recenzowane książki. Neapolitańczyk z urodzenia, Rzymianin z wyboru - Erri de Luca. W Polsce ukazały się dwa tytuły Erriego de Luki - „Montedidio” i W imię matki”. Z pisarzem spotkał się w Warszawie Bartosz Panek.
Edyta Gruberova, słowacka śpiewaczka Określana jest przez prasę jako prima donna absolutna, fenomen koloratury, diva belcanta zaśpiewa partie królowej Elżbiety I w operze Gaetano Donizettiego - Roberto Devreux - już jutro o 19 w Operze - Teatrze Narodowym w Warszawie. Nam opowiedziała o swoim rozumieniu tej opery.
25 czerwca (sobota), godz. 14:30