SuperSam +1: Rashad Becker & Joanna Duda

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 13:12
Dwójka zaprasza na kolejny spektakl z cyklu wystąpień mistrzowskich "SuperSam +1", czyli jeden z projektów realizowanych przez Mózg Warszawa we współpracy z klubem DZiK.
Plakat promujący spektakl
Plakat promujący spektaklFoto: ZbyZiel/mat. promocyjne

Projekt koncentruje się głównie wokół muzyki, ale przewiduje też udział innych form wyrazu, takich jak: performance, multimedia, monodram. Podczas "SuperSam +1" prezentowani są uznani artyści polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne. "SUPER" w tytule oznacza, że program budowany będzie w oparciu o artystów uznanych – mistrzów. "Sam" mówi oczywiście o występie solowym, ale i o twórczym osamotnieniu. "+ 1" w tytule oznacza, że każdy wieczór uwieńczony jest występem w duecie. W większości przypadków artyści spotykają się na scenie po raz pierwszy.

Rashad Becker

jest kompozytorem i muzykiem rezydującym w Berlinie. Jego kompozycje to wielopoziomowe narracje zamieszkałe przez zespoły sinicznych jednostek, niektóre z nich są próżne, inne nieśmiałe, niektóre agitują, a inne są gotowe się poddać. Często pojawia się tragi-komiczny akcent, jak np. kreskówkowa wersja czegoś, co mogłoby być rekwiem ze snu (lub równie dobrze tańcem płodności z innego wymiaru). Jego najnowsza twórczość obejmuje cykl „Traditional Music Of Notional Species” wydane w dwóch częściach oraz wieloczęściowe dzieło pt. „Based On A True Story”, które czerpie partytury ze zdarzeń z historii w tym kontekście w formie „sonicznej inscenizacji”. Rashad głównie działa jako artysta solowy jednak współpracuje na stałe z takimi artystami jak —, Moritz von Oswald oraz jest członkiem formacji Moleglove.

Joanna Duda

to pianistka, kompozytorka, artystka wizualna. Powołała do życia między innymi J=J, AuAuA i, całkiem niedawno, autorskie trio z Maksem Mucha na kontrabasie oraz Maksem Andrzejewskim na bębnach. Od ośmiu lat współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim. Wykonuje także współczesną muzykę klasyczną z Lutosławski Piano Duo i Mischą Kozłowskim. Jest wielokrotną stypendystką Kulturalnego Miasta Gdańska, była nominowana do wielu nagród, m.in. TVP Gwarancje Kultury w kategorii Debiut Roku oraz do Plus Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów. W twórczości solowej artystka porusza się na styku elektroniki i akustyki, improwizując w klasyczny sposób na fortepianie jak i włączając w to oryginalne brzmienia starannie przygotowanych sampli. Nie stroni także od brzmień syntetycznych. Joanna Duda ma na koncie setki koncertów w odsłonach solowych i zespołowych. Komponuje i produkuje muzykę do spektakli teatralnych (m.in. Krzysztof Garbaczewski, Teatr Amareya).


Czwartek, 13 grudnia 2018, godz. 20.00

DZiK, Warszawa ul.Belwederska 44A

mat. prasowe/mko