Anna Bolecka: "Cadyk i dziewczyna"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 19:20
- Zapragnęłam pokazać ludzi, którzy kochali, pomagali sobie nawzajem, szukali sposobów przeżycia, dokonywali trudnych wyborów - napisała Anna Bolecka o swojej nowej książce, której fragmenty do odsłuchania na naszej stronie.

"Chyba każdy z nas zastanawiał się choć raz, jakby się zachował w sytuacji wielkiego zagrożenia, na przykład podczas wojny w okupowanej Warszawie. I ja o tym myślałam, i chyba jak każdy nie byłam siebie pewna.
Wśród wielu nieznanych bohaterów tamtych czasów spotkałam kilkoro, których losy stały mi się  bliskie.To ludzie, którzy tak jak my byli pełni wahań, bali się, chcieli uniknąć złego losu, ale wbrew wszystkim i wszystkiemu wybrali dobro.
Zapragnęłam opisać ich dramatyczne historie. Pokazać ludzi, którzy kochali, pomagali sobie nawzajem, szukali sposobów przeżycia, dokonywali trudnych wyborów – nie chcieli być ofiarą biernie poddającą się losowi" (Anna Bolecka o swojej nowej książce - specjalnie dla słuchaczy radiowej Dwójki).
"Cadyk i dziewczyna" (Wydawnictwo Czarna Owca) ukaże się w księgarniach już w kwietniu.
Fragmenty książki czyta Dorota Landowska. Zapraszamy do odsłuchania!
 
***
Anna Bolecka jest autorką powieści i opowiadań. Zadebiutowała w 1989 r. powieścią "Leć do nieba". Następna powieść "Biały kamień" (1994) otrzymała nagrodę im. Władysława Reymonta. "Kochany Franz" (1999), powieść w listach, wyróżniono nagrodą Pen-Clubu i tytułem Warszawskiej Premiery Literackiej. W 2002 r. wydała książkę dla młodzieży "Latawce",a dwa lata później powieściową komedię romantyczną "Concerto d'amore". Jej powieści przetłumaczono na niemiecki, francuski, holenderski, duński i portugalski. Jej ostatnia powieść "Uwiedzeni" została opublikowana przez Wydawnictwo Czarna Owca w 2009 r.

Czytaj także

Małgorzata Baranowska - wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2012 13:29
W cyklu "Głosy z przeszłości" przypomnimy w tym tygodniu gawędy zmarłej niedawno poetki, pisarki i znawczyni literatury. Prezentujemy również "Zakładkę literacką", w której Małgorzatę Baranowską wspominali: Małgorzata Łukasiewicz i prof. Leszek Szaruga.
rozwiń zwiń