Śmieciom na stole mówimy nie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Śmieciom na stole mówimy nie!
Foto: Glow Images/East News

- Sklepiki w szkołach nieprędko będą zamknięte, ale nauczyciele i rodzice powinni uczyć dzieci, co to znaczy być zdrowym i jak się zdrowo odżywiać - mówi Barbara Lewicka-Kłoszewska.

Posłuchaj

Instrukcja obsługi człowieka 30 marca
+
Dodaj do playlisty
+

"To śmieci tuczą dzieci" to kampania billboardowa skierowana do uczniów klas 1-3 i ich rodziców, a dotyczącay zasad zdrowego jedzenia. Fundacja BOŚ poprzez program "Aktywnie po zdrowie" chce podnieść wiedzę i umiejętności społeczeństwa w zakresie prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej.

- Około 60 tys. ludzi zaangażowanych jest w ten program; to są szkoły, nauczyciele, rodzice, no i dzieci – mówi Barbara Lewicka-Kłoszewska, wiceprezes Fundacji.

Dzieci uczą się czym różni się zdrowy posiłek od chipsów i słodkich napojów, poznają przepisy i same przygotowują posiłki, układają wierszyki i hasła związane z tematem.  - To jest nauczanie od podstaw. Tłumaczymy dzieciom co to znaczy być zdrowym, czyli jak należy odpoczywać, co należy jeść, jak należy się ruszać – dodaje pani Barbara.

Rodzice zdobywają niezbędną wiedzę w trakcie wywiadówek, spotkań z nauczycielem.  – Rodzice chcą, żeby ich dzieci były zdrowe, więc jeśli się przejmują to myślę, że coś zmienią w żywieniu rodziny – podkreśla.

I wcale nie jest do tego potrzebna droga żywność ekologiczna. Wystarczy ograniczyć frytki, pizzę i słodycze.

/

Aby usłyszeć, co można zrobić, by pozbyć się toksyn z jedzenia, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

 

(asz)



Polecane