Polskie Radio
Section05

kolarstwo szosowe

2. etap Orlen Wyścig Narodów. Trudny podjazd na finiszu

Orlen Wyścig Narodów, który zakończy się 28 maja, nie zwalnia tempa. Drugi etap kolarskiej rywalizacji również odbędzie się na terenie Węgier. Na kolarzy czeka 152-kilometrowa trasa - z Hatvan do Bükkszentkereszt. Premierowy odcinek wygrał Duńczyk Nikolaj Mengel. Podium uzupełnili Michał Żelazowski (Polska) i Cole Kessler (USA).
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo Orlen Orlen Wyścig Narodów 2023 Czesław Lang PKN Orlen

Portugalczyk najszybszy w Monte Bondone. Nowy lider Giro

Portugalczyk João Almeida (UAE Team Emirates) wygrał 16. etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia - 203 km ze startem w Sabbio Chiese i metą na Monte Bondone. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Geraint Thomas (INEOS Grenadiers), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Trzeci ze stratą 25 sekund do czołowej "dwójki" był natomiast Słoweniec Primož Roglič (Jumbo-Visma). W środę 17. etap - 197 km z Pergine Valsugana do Caorle. Zakończenie wyścigu w niedzielę w Rzymie.
Zobacz więcej na temat:  Giro Italia Kolarstwo SPORT