Polskie Radio
Section05

pijani kierowcy

Pijany kierowca wjechał pod ciężarówkę. 45-latkowi grożą surowe konsekwencje

W powiecie bełchatowskim (Łódzkie) nietrzeźwy 45-latek wjechał osobową toyotą pod koła ciężarówki. "Miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy" - informuje bełchatowska policja. Jak dodaje, mężczyźnie grozi dwuletnie pozbawienie wolności oraz surowe konsekwencje finansowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony łódzkie policja wypadek Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio alkohol

Nowy taryfikator mandatów. Policja rozwiewa wszelkie wątpliwości. Q&A w Polskim Radiu Kierowców!

Wraz z nadejściem 2022 roku weszły w życie zmiany dotyczące kodeksu drogowego - m.in. nowy taryfikator mandatów. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, zaprosiliśmy na antenę prawdziwych fachowców - policjanci odpowiadali na trudne pytania słuchaczy i rozwiewali wątpliwości [SPRAWDŹ]
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody przepisy drogowe kodeks drogowy mandat piractwo policja policja polska Drogówka prawo

Wielkopolskie: Kolizja z udziałem karetki. Kierowca ambulansu miał ponad 2,5 promila alkoholu

Ponad 2,5 promila alkoholu miał 46-letni kierowca karetki pogotowia, która we wtorek rano zderzyła się z autem osobowym w miejscowości Cisew w pow. tureckim (wielkopolskie). Dyrektor SP ZOZ w Turku zapowiedział zakończenie współpracy zarówno z kierowcą, jak i z ratownikiem.
Zobacz więcej na temat:  samochody Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowcy kierowca pogotowie ratunkowe wypadek alkohol POLSKA regiony policja

Łódzkie: policja zatrzymała pijanego kierowcę. Okazało się, że był poszukiwany

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali kierowcę volkswagena, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Jak podała rzecznik prasowa nadkom. Iwona Kaszewska, podczas kontroli okazało się, że 41-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony łódzkie alkohol policja bezpieczeństwo na drodze policja polska drogi Bełchatów

O krok od tragedii. Nie miała prawa jazdy, pod wpływem alkoholu wiozła kilkuletnią córkę

Tarnowscy funkcjonariusze przeprowadzili 320 kontroli, a w ich trakcie zatrzymali trzech kierowców będących pod wpływem alkoholu. Niechlubną rekordzistką okazała się 45-letnia kierująca, która w wydychanym powietrzu miała ponad 1,8 promila alkoholu. Pijana kobieta, nie mając prawa jazdy, wiozła do przedszkola swoją pięcioletnią córkę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo małopolskie Tarnów regiony Radio kierowców policja

Mazowieckie: Ruszyła policyjna akcja "Myślisz? Zwolnij"

Policjanci z Ostrołęki wspólnie z samorządowcami i strażakami rozpoczęli akcję "Myślisz? Zwolnij", która ma na celu uświadamianie wszystkim uczestnikom dróg, jakie niebezpieczeństwa grożą przez pośpiech czy brawurę - powiedział rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kom. Tomasz Żerański.
Zobacz więcej na temat:  drogi kierowca alkohol przestępczość prawo regiony pogotowie ratunkowe kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio

Śląskie: Chciał udowodnić, że jest trzeźwy – stracił prawo jazdy i dziewczynę

26-latek chciał udowodnić swojej dziewczynie, że nie jest pijany. Zabrał ją na komisariat w Pawłowicach w powiecie pszczyńskim (Śląskie) i zażądał badania trzeźwości. Kiedy okazało, że ma pół promila alkoholu w organizmie, stracił zarówno uprawnienia do prowadzenia auta, jak i ukochaną.
Zobacz więcej na temat:  drogi kierowca alkohol przestępczość prawo regiony pogotowie ratunkowe kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze Śląsk Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio