ISIS odpowiada za zamach w Nicei Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Nicei. Informację na ten temat podała agencja Amaq, związana z dżihadystami. W ataku zginęły osiemdziesiąt cztery osoby, a około dwustu zostało rannych. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował dr Maciej Milczanowski, ekspert ds. bezpieczeństwa z Fundacji Pułaskiego, a także Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zobacz więcej na temat:
Turcja: Próba wojskowego zamachu stanu Nie żyje 265 osób, a 1440 zostało rannych – to dotychczasowy bilans nocnych zamieszek w Turcji. Doszło tam do nieudanego zamachu stanu. Część armii próbowała przejąć władzę w kraju, ale po kilku godzinach niepewności i starć władze odzyskały kontrolę nad sytuacją. Zobacz więcej na temat:
Nicea: Zamach w Dniu Bastylii Rozpędzona ciężarówka rozjeżdżała ludzi zgromadzonych na pokazie sztucznych ogni w Nicei. Kierowca otworzył ogień. Ze wstępnych informacji wynika, że śmierć poniosły co najmniej 84 osoby, a rannych zostało ponad 100 ludzi. Kilkanaście osób walczy o życie. Wśród ofiar są dwie Polki. O tragedii w Nicei w Polskim Radiu 24 mówili eksperci ds. terroryzmu. Zobacz więcej na temat:
Prognozy dla brytyjskiej gospodarki Bank Anglii pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Decyzja ta zaskoczyła wielu inwestorów. Oczekiwali oni redukcji stóp w związku z problemami gospodarczymi związanymi z Brexitem. O przyszłości brytyjskiej gospodarki rozmawiali goście Pulsu Gospodarki: Marek Siudaj (TaxCare), Michał Dybuła (BGŻ BNP Paribas) i Roland Paszkiewicz (CDM Peako S.A.). Zobacz więcej na temat:
Debata Dnia: Donald Tusk w ogniu krytyki Coraz więcej krytyki płynie ze strony polityków PiS wobec przewodniczącego Rady Europejskiej. Czy Prawo i Sprawiedliwość poprze Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej? M.in. o tym w Debacie Dnia rozmawiali Piotr Pałka (Rebelia.pl) i Adam Puchejda (Kultura Liberalna). Zobacz więcej na temat:
Rekordy na Wall Street Amerykańska giełda odnotowuje rekordowe wyniki. We wtorek wskaźnik Dow Jones osiągnął najwyższy poziom w historii. O tym, skąd bierze się optymizm inwestorów na amerykańskim parkiecie, dyskutowali w Pulsie Gospodarki Bartek Godusławski (Puls Biznesu), Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Konfederacja Lewiatan) i były wiceminister finansów dr Cezary Mech. Zobacz więcej na temat:
Spór o stanowisko szefa IPN We wtorek minął termin zgłaszania się kandydatów na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Do końca tygodnia IPN ma poinformować kto przystąpił do konkursu. O sporze toczącym się wokół stanowiska szefa IPN-u dyskutowali w Debacie Poranka Cezary Gmyz (Do Rzeczy), Tadeusz Płużański (Super Express) i Jan Piński (Gazeta Finansowa). Zobacz więcej na temat:
Obama uspokaja Europę – Amerykanie uważają, że muszą pozostać w Europie ze względu na mocno zdestabilizowaną sytuację we wschodniej części naszego kontynentu. Europa w warstwie retorycznej dyplomacji również chce współpracować ze Stanami Zjednoczonymi – mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Tolak. Tak ustalenia, których dokonano podczas warszawskiego szczytu NATO, skomentował ekspert ds. bezpieczeństwa z Collegium Civitas. Zobacz więcej na temat: obama ŚWIAT
Debata Poranka: Rzeź Wołyńska Mijają 73 lata od zbrodni wołyńskiej, dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów na ludności polskiej. O rzezi na Wołyniu rozmawiali w Debacie Poranka Agnieszka Romaszewska-Guzy, dziennikarka, dyrektor telewizji Biełsat, Olga Popowycz, historyk i analityk polityczny z Fundacji Nasz Wybór oraz Krzysztof Gołębiowski, dziennikarz Katolickiej Agencji Informacyjnej. Zobacz więcej na temat:
Debata Dnia: Barack Obama zaniepokojony sporem wokół TK Trwa dyskusja o interpretację słów Baracka Obamy na temat polskiej demokracji. O słowach amerykańskiego prezydenta, a także o trwającym wokół TK konflikcie rozmawiali goście Debaty Dnia - Piotr Gabryel, Do Rzeczy i Wiesław Dębski, publicysta niezależny. Zobacz więcej na temat:
Eksperci o szczycie NATO Wzmocnienie wschodniej flanki NATO – to najważniejsza decyzja szczytu Sojuszu, w którym wzięli udział przywódcy państw Paktu Północnoatlantyckiego. W Polskim Radiu 24 ustalenia przywódców NATO komentowali dr Spasimir Domaradzki, politolog, gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u, Piotr Maciążek z portalu Defence24.pl i Mateusz Krupczyński z Narodowego Centrum Studiów Strategicznych. Zobacz więcej na temat:
NBP przewiduje koniec deflacji W 2016 roku deflacja wyniesie 0,5 procent rok do roku. W przyszłym roku należy spodziewać się inflacji w na poziomie 1,3 proc., a w 2018 roku ceny wzrosną o 1,5 proc. – tak wynika z najnowszego raportu Narodowego Banku Polskiego. Sprawę w Pulsie Gospodarki Polskiego Radia 24 komentowali Kamil Maliszewski z Domu maklerskiego mBanku, Piotr Wardziak, dziennikarz „polsatnews.pl” i Przemysław Ruchlicki, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej. Zobacz więcej na temat:
Debata Poranka: Podsumowanie szczytu NATO Wzmocnienie wschodniej flanki Paktu Północnoatlantyckiego to najważniejsza decyzja podjęta podczas spotkania przywódców NATO w Warszawie. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o postanowieniach szczytu Sojuszu mówili dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, politolog i publicysta „wSieci”, a także Jerzy Maria Nowak, były ambasador RP przy NATO. Zobacz więcej na temat:
Romuald Szeremietiew o szczycie NATO - Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której sojusznicy nie udzielą nam pomocy w razie zagrożenia. Pytania o to w Polsce w ogóle nie padają – powiedział Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej. Gość Polskiego Radia 24 komentował szczyt NATO w Warszawie. Zobacz więcej na temat:
Komentarze po szczycie NATO Rozmieszczenie batalionów NATO w Polsce i w krajach bałtyckich, przedłużenie misji w Afganistanie, wsparcie koalicji walczącej z ISIS oraz specjalny program pomocowy dla Ukrainy – oto najważniejsze decyzje, które podjęto na zakończonym w sobotę szczycie NATO w Warszawie. Wydarzenie w Polskim Radiu 24 podsumowali Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku i Marcin Izdebski z Fundacji Republikańskiej. Zobacz więcej na temat:
Zakończył się szczyt NATO w Warszawie Zakończył się dwudniowy szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie. Ustalenia i decyzje, jakie zapadły podczas szczytu NATO komentowali w Polskim Radiu 24 Andrzej Jonas („The Warsaw Voice”) i dr Andrzej Anusz (UKSW). Zobacz więcej na temat:
Cafe Armia: Organizacja szczytu NATO W Warszawie rozpoczął się w piątek dwudniowy szczyt NATO. Bierze w nim udział 61 delegacji, w tym 18 prezydentów i 21 premierów, wśród nich prezydent USA Barack Obama. W audycji Cafe Armia, wprost ze Stadionu Narodowego, na temat prac przygotowawczych oraz przebiegu samego szczytu mówiła Agnieszka Drążkiewicz i jej goście. Zobacz więcej na temat:
Publicyści o spotkaniu prezydentów Polski i USA Barack Obama po spotkaniu z Andrzejem Dudą potwierdził, że Stany Zjednoczone będą odgrywać wiodącą rolę, w kontekście obecności sił NATO w Polsce. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali Marcin Makowski z „Do Rzeczy” i Marcin Celiński z „Liberte!”. Zobacz więcej na temat: