Polskie Radio
Section05

Rafał Trzaskowski

NASZ WYWIAD Ekspert Ordo Iuris: karta LGBT+ uderza w przedsiębiorców

- Zgodnie z postanowieniami dokumentu "Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+" ma być stosowane tzw. zarządzanie różnorodnością - czyli wprowadzanie preferencji m.in. dla pracowników w ramach siatki wynagrodzeń, rekrutacji, awansów, w oparciu o takie kryteria jak orientacja psychoseksualna czy styl życia. To jest niewiarygodne… Awans ma być zależny od stylu życia, a nie od merytorycznych kompetencji czy jakości wykonywania pracy - przekonuje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  homoseksualizm parada NASZ WYWIAD Warszawa deklaracja LGBT+

R. Trzaskowski: liczę na dyskusję ws. samorządności w Polsce

- 21 tez to podstawa do dyskusji. Mam nadzieję, że rząd, zamiast politycznie się podniecać, przystąpi do rozmowy na temat wzmocnienia samorządności w Polsce, nie jej osłabienia - tak prezydent stolicy Rafał Trzaskowski skomentował krytyczne głosy obozu rządzącego dotyczące propozycji części samorządowców, zwiększających kompetencje władz lokalnych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka samorząd decentralizacja

Turniej siatkówki środowisk LGBT. Radni żądają wyjaśnień

- Oburzył nas nie turniej siatkówki dla osób LGBT, ale fakt, że przy jego okazji w szkole reklamowano artykuły erotyczne - powiedział we wtorek podczas konferencji warszawski radny PiS Jacek Ozdoba. I zapowiedział, że skieruje do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego interpelację z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie ekspozycji towarzyszącej wydarzeniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa homoseksualizm Siatkówka Sebastian Kaleta szkoła podstawowa

T. Rzymkowski: zachowanie polityków KE czymś niewyobrażalnym

– Myślałem, że zdjęcia i filmy nagrane przez polityków na wałach przeciwpowodziowych to fejk. Promowanie w ten sposób swoich kandydatów to coś niewyobrażalnego – powiedział Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. Skomentował w ten sposób zachowanie m.in. Grzegorza Schetyny i Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Tomasz Rzymkowski wybory do Parlamentu Europejskiego wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Kukiz'15 Konfederacja Koalicja Europejska Grzegorz Schetyna

Donald Tusk straszy PiS-em: jeden naród, religia, wódz

- Są wśród nas ludzie, którzy wprowadzali Polskę do Unii Europejskiej. Oni są naturalną, autentyczną gwarancją naszej silnej obecności w Unii Europejskiej - mówił szef Rady Europejskiej Donald Tusk w wystąpieniu na zakończenie marszu Koalicji Europejskiej w Warszawie. Były premier PO poparł w ten sposób oficjalnie Koalicję, chociaż jako szef RE powinien zachować apolityczność. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Grzegorz Schetyna Donald Tusk Bronisław Komorowski Aleksander Kwaśniewski