Polskie Radio
Section05

reprezentacja Polski

OCENY Balonik pękł. Austriacy dali Polakom bolesną lekcję

Po obiecującym meczu z Holandią Polacy powrócili do poziomu, jaki prezentowali podczas eliminacji Euro 2024. Biało-Czerwoni stawiali opór Austriakom tylko przez pierwsze 45 minut, w drugiej połowie ustępowali dobrze zorganizowanym rywalom, i ponieśli zasłużoną porażkę 1:3.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 wojciech szczęsny Jakub Kiwior Jan Bednarek Przemysław Frankowski Piotr Zieliński Jakub Piotrowski Bartosz Slisz Adam Buksa Krzysztof Piątek Nicola Zalewski Paweł Dawidowicz Jakub Moder Robert Lewandowski Karol Świderski kamil grosicki

Bez szans. Polacy jako pierwsi żegnają się z Euro

Mecz Polska - Austria był spotkaniem, które Biało-Czerwoni musieli wygrać, chcąc marzyć o wyjściu z grupy D Euro 2024. Niestety, porażka 1:3 oznacza, że szanse, które po meczu były iluzoryczne, całkowicie przepadły po spotkaniu Francji z Holandią.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Euro 2024 SPORT reprezentacja Austrii michał probierz wojciech szczęsny Jan Bednarek Paweł Dawidowicz Jakub Kiwior Przemysław Frankowski Jakub Piotrowski Jakub Moder Piotr Zieliński Kacper Urbański Bartosz Slisz kamil grosicki Nicola Zalewski Adam Buksa Robert Lewandowski Krzysztof Piątek Karol Świderski

Euro 2024. Polska reprezentacja gra z Austrią. Co się dzieje w Berlinie?

Biorąca udział w Euro 2024 reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Austrii. Dla Biało-Czerwonych mogą to być minuty, które zadecydują o naszym być albo nie być w turnieju. - W Berlinie jest dużo polskich i austriackich kibiców, ich fala napływa na ten przepiękny stadion. Atmosfera jest bardzo dobra. Polscy kibice rozśpiewani - mówi reporter Czwórki Jeremi Angowski. - Ludzie śpiewają w drodze na stadion, w metrze i w pociągach. Widać na każdej praktycznie uliczce Berlina, że tu się odbywa wielka piłkarska impreza.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Euro 2024 mecze kibice Jeremi Angowski

Euro 2024 i kibice. Na czym polega fenomen i popularność piłki nożnej?

Trwa Euro, a my w oczekiwaniu na kolejne mecze naszej reprezentacji rozmawiamy o popularności piłki nożnej i jej miłośnikach. W Czwórce wraz ze specjalistami zastanawiamy się, dlaczego to właśnie futbol budzi tak silne emocje. Spotykamy się także z tymi, którzy muzycznie zagrzewają Biało-Czerwonych do gry, a ich fanów do gorącego kibicowania naszej drużynie.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Euro 2024 mecze Weronika Puszkar kibice