Polskie Radio
Section05

śląsk wrocław

EKSTRAKLASA Śląsk zapłaci piłkarzom mniej. "To inicjatywa rady drużyny"

Piłkarze występującego w Ekstraklasie Śląska Wrocław porozumieli się z władzami klubu w sprawie zamrożenia większości wynagrodzeń ze względu na przerwę w rozgrywkach spowodowaną pandemią koronawirusa. Na czas zawieszenia ligi zawodnicy będą otrzymywać od 15 do 30 procent wynagrodzenia zapisanego w kontraktach.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa Piłka nożna koronawirus Koronawirus w Polsce

EKSTRAKLASA Stokowiec krytykuje sędziego. "Karne za trzepot motyla"

Trener piłkarzy Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec nie był zadowolony z remisu swojej drużyny w wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław (2:2) w 21. kolejce Ekstraklasy. Szkoleniowcowi nie spodobała się zwłaszcza decyzja sędziego Tomasza Musiała o podyktowaniu rzutu karnego dla gospodarzy. - Za chwilę trzepot skrzydeł motyla sprawi, że będzie rzut karny - ironizował na pomeczowej konferencji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Lechia Gdańsk

EKSTRAKLASA W Gdyni ruszyła wiosenna odsłona Ekstraklasy [TERMINARZ]

Meczem w Gdyni zainaugurowano wiosenne spotkania w polskiej Ekstraklasie. Po meczu Cracovia pokonała Arkę, Śląsk Wrocław zremisował u siebie z Lechią Gdańsk. Po zakończeniu kolejki, liderem pozostała Legia Warszawa, która ograła 3:1 Łódzki Klub Sportowy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Arka Gdynia Cracovia Lechia Gdańsk Korona Kielce górnik zabrze Lech Poznań Raków Częstochowa wisła kraków wisła płock Jagiellonia Białystok Pogoń Szczecin piast gliwice Zagłębie Lubin łks łódź Legia Warszawa

EKSTRAKLASA Śląsk - Lech przy pustych trybunach? Policja złożyła wniosek

Mecz 18. kolejki Ekstraklasy między Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa został przerwany na 20 minut z powodu fajerwerków, które odpalili pseudokibice gospodarzy. W związku z tymi wydarzeniami klub z Dolnego Śląska zwrócił się do wojewody z wnioskiem o zamknięcie sektora B podczas kolejnego ligowego spotkania z Lechem Poznań (14 grudnia). Oficjalnie Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu złożyła do wojewody wniosek o zakazanie organizacji imprezy masowej na stadionie w dniu 14 grudnia - poinformowała Gazeta Wrocławska.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa Legia Warszawa Piłka nożna SPORT