Polskie Radio
Section05

śledztwo

Ksiądz generał przesłuchiwany. To on sprzedał grunty Morawieckiemu

Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga przesłuchuje w czwartek zatrzymanych mężczyzn, którzy za łapówkę mieli załatwiać dostawy pojazdów mechanicznych z przeznaczeniem dla WOT. Wśród zatrzymanych jest duchowny, wysoki rangą wojskowy w stanie spoczynku. Nieoficjalnie to ten sam ksiądz generał, który lata temu sprzedał grunty Mateuszowi Morawieckiemu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBA Mateusz Morawiecki prokuratura Kościół korupcja WOT Wojska Obrony Terytorialnej

Afera OTS, ekstradycja Samera A. Wiemy, kiedy będzie wniosek

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu obywatel Polski Samer A. może już wkrótce trafić w ręce polskich służb. Prokuratura Krajowa poinformowała, że przygotowano wniosek o jego ekstradycję i tymczasowe aresztowanie, który już w przyszłym tygodniu zostanie przekazany Emiratom Arabskim
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prokuratura Krajowa Orlen Interpol przestępczość przestępczość gospodarcza Ministerstwo Sprawiedliwości Zjednoczone Emiraty Arabskie areszt

Śledztwa za czasów PiS. Prokurator wyjaśnia mechanizm

- Epatowano samą istotą wszczęcia postępowania. Samo to było jakby równoznaczne z przedstawieniem zarzutów. Jeśli wszczęto postępowanie w stosunku do określonej osoby, to do końca nie istniało domniemanie niewinności. Wszczęcie postępowania funkcjonowało w przestrzeni medialnej jako element wskazywania, że ktoś mógł się dopuścić określonego przestępstwa - mówił w radiowej Trójce prokurator Jarosław Onyszczuk.
Zobacz więcej na temat:  Renata Grochal Trójka POLSKA prokuratura PiS