Polskie Radio
Section05

sporty motorowe

FORMUŁA 1 Verstappen wygrywa thriller i przeklina Roberta Kubicę

Startujący z pole position Max Verstappen wygrał na torze Interlagos w Sao Paulo wyścig o Grand Prix Formuły 1, dwudziestą rundę mistrzostw świata. Holendrowi w wygranej nie przeszkodził incydent w alei serwisowej z Robertem Kubicą, który dojechał do mety na ostatniej - szesnastej - pozycji. Na torze nie brakowało emocji, a wyścig fatalnie zakończył się dla kierowców Ferrari.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Formuła 1 Moto sport Robert Kubica

MOTO GP Marquez potwierdził dominację. Kolejny tytuł Hiszpana

Marc Marquez wygrał ostatni wyścig sezonu mistrzostw świata w klasie Moto GP. Hiszpan już wcześniej zapewnił sobie czwarty z rzędu, a szósty w karierze mistrzowski tytuł. W klasie Moto2 mistrzem świata został jego młodszy brat - Alex, z kolei w Moto3 triumfował Włoch Lorenzo Dalla Porta. Wyścig w tej ostatniej klasie na torze w Walencji został przerwany po krasie pięciu motocyklistów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport motocykl

WRC 2 Rajd Australii przegrał z żywiołem. Polska załoga na podium

Rajd Australii będący ostatnią rundą mistrzostw świata WRC, został odwołany. Przyczyną są pożary lasów Nowej Południowej Walii, które zagrażałyby bezpieczeństwu zawodników i innych osób uczestniczących w imprezie. Tytuł już wcześniej zapewnił sobie Estończyk Ott Tanak, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Belg Thierry Neuville, a trzecie - Francuz Sebastien Ogier. Wicemistrzem świata w klasie WRC2 został Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak.
Zobacz więcej na temat:  Rajdy samochodowe kajetan kajetanowicz Moto sport SPORT

FORMUŁA 1 Williams z... wolnym miejscem. Przyszłość Kubicy niewiadomą

W poniedziałek zespół Alfa Romeo potwierdził, że Włoch Antonio Giovinazzi zostaje na kolejny rok. Wszystko wskazuje na to, że w dziesięciu ekipach Formuły 1 wszystkie miejsca są już zajęte. To oznacza, że Robert Kubica, który po sezonie 2019 odchodzi z Williamsa, praktycznie stracił już szanse na ściganie się w królewskiej serii. Co dalej z przyszłością Polaka w F1?
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 SPORT Robert Kubica Williams Racing Moto sport