Naczelna redakcja publicystyki międzynarodowej

Więcej świata

Wybory na Ukrainie. Jan Piekło: w sytuacji wojny jest to niezwykle trudne, wręcz niemożliwe

Wybory na Ukrainie. Jan Piekło: w sytuacji wojny jest to niezwykle trudne, wręcz niemożliwe

Wybory prezydenckie w Ukrainie nie mogą się odbyć z powodu stanu wojennego, odnawianego cyklicznie przez ukraiński parlament. - W sytuacji wojny przeprowadzenie wyborów jest niezwykle trudne, a właściwie niemożliwe. Również należy wziąć pod uwagę, że przecież część terytoriów w Ukrainie jest okupowana przez Rosję - mówi na antenie Jedynki Jan Piekło, były ambasador Polski w Kijowie. 

Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium. Jaki los czeka Ukrainę?

Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium to wydarzenie historyczne. To czas, w którym ważą się losy amerykańskiego wsparcia dla Ukrainy, relacji USA i Europy, a także zakończenia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wielki szok wywołało przemówienie, które na otwarcie konferencji wygłosił wiceprezydent USA J.D. Vance. 

Poznaj redakcję

Grzegorz Ślubowski

Komentator miedzynarodowy Polskiego Radia, współprowadzący "Wiecej Świata". Stale wspólpracujący z TVP INFO. Były długoletni korespondent w Moskwie. Publikował w tygodniku "Wprost" obecnie w "Rzeczpospolitej". Główne zainteresowania koncentrują się w obszarze byłego Związku Radzieckiego.

Adam Burakowski

Koordynator projektu Euranet w Polskim Radiu. Doktor nauk politycznych i pracownik Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Z Polskim Radiem związany od wielu lat, był m.in. zastępcą dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy. Od samego początku kieruje projektem Euranet w Polskim Radiu oraz aktywnie uczestniczy w rozwoju tego projektu. Specjalista od zagadnień politycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jarosław Kociszewski

Od wielu lat związany z Polskim Radiem. Były, wieloletni korespondent na Bliskim Wschodzie, kierownik redakcji hebrajskiej, a obecnie publicysta i komentator Polskiego Radia, współprowadzący audycji "Więcej Świata". Publikował w dziennikach "Rzeczpospolita" i "Życie Warszawy".

Krzysztof Renik

Dziennikarz Polskiego Radia od roku 1992. Obecnie komentator międzynarodowy, współprowadzący audycji "Więcej Świata" i "Świat w Jedynce". Był korespondentem wojennym Polskiego Radia w Iraku, także wieloletnim korespondentem w Indiach i Azji Południowej. Jest laureatem "Złotego Mikrofonu" Polskiego Radia. Wiele podróżował po krajach Azji. Jest autorem książek o indyjskich sztukach widowiskowych, a także książek o odrodzeniu życia religijnego w krajach byłego Związku Radzieckiego. Publikował w tygodnikach "Tygodnik Powszechny", "Polityka". "Wprost", a także w periodykach kulturalnych i antropologicznych.

Dariusz Rosiak

Dziennikarz zajmujący się sprawami międzynarodowymi, szczególnie zainteresowany Afryką. Prowadzi audycję "Raport o stanie świata" w Trójce, publikuje w dzienniku "Rzeczpospolita". Autor dwóch książek: "Oblicza Wielkiej Brytanii" i "Żar". Z wykształcenia anglista.

Michał Żakowski

Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz radiowy. Był korespondentem Polskiego Radia w Iraku (2003-2005), w Libanie (2006). W ramach projektu "Trójka przekracza granice" (2007-2009) przygotowywał programy z Pakistanu, Libanu, Izraela, Sudanu, Egiptu i Jamajki. Relacjonował przebieg rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Laureat Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego (2010). Żonaty, ma córkę.