Soczi 2014: Polacy mają jeszcze szanse na medale

Michał Przerwa 20.02.2014
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk, foto: PAP/Grzegorz Momot

Do zakończenia igrzysk zostało coraz mniej czasu. Jednak przed polskimi sportowcami jest kilka szans na olimpijskie medale.

Panczenistki i panczeniści

W piątek rywalizacja męskich i kobiecych sztafet łyżwiarzy szybkich. Polki są brązowymi medalistkami igrzysk w Vancouver. Zdobyły też srebro na mistrzostwach świata w 2013 roku. Panczenistki nie są faworytkami (są nimi Holenderki), ale mogą liczyć się walce o medal.

W piątek łyżwiarskie sztafety kobiet i mężczyzn>>>
Zbigniew Bródka będzie miał w piątek szanse na powiększenie swojej medalowej kolekcji. Razem z kolegami z reprezentacji wystartuje w biegu drużynowym. Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański na ubiegłorocznych mistrzostwach świata zajęli trzecie miejsce. Biegi ćwierćfinałowe i półfinałowe mężczyzn oraz ćwierćfinały kobiet odbędą się w piątek. Finały panów oraz półfinały i finały pań w sobotę.

Biathlonistki

Biathlonistki Krystyna Pałka i Magdalena Gwizdoń zaprezentowały się z bardzo dobrej strony w środowej sztafecie mieszanej. Zajęły tam czwarte miejsce. Jeśli podobnie spiszą się w piątek, a najlepszą formę zaprezentują Weronika Nowakowska-Ziemniak i Monika Hojnisz, możemy liczyć na wysoką lokatę. Początek sztafety 4x6 km w piątek o 15:30.

W piątek ostatnia medalowa szansa biathlonistek>>>

Będzie drugie złoto? Justyna Kowalczyk w Soczi potwierdza najwyższą klasę. Mimo pękniętej kości śródstopia, wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną. W sobotę o 10.30 wystartuje w biegu na 30 km stylem dowolnym. Mimo że Justyna Kowalczyk lepiej czuje się w klasyku, rywalki nie mogą jej lekceważyć.

polskieradio.pl, mp

Skomentuj
liczba komentarzy: 1
  1. Gość (marow)
    2014-02-20 13:45
    Mówienie, że Justyna ma szansę na medal na 30km to jakaś paranoja. I nie dlatego, że ma pękniętą kość śródstopia, bo to żadna kontuzja (Ci co się znają na ortopedii, to o tym wiedzą), ale dlatego, że styl łyżwowy to ona ma średnio opanowany i na dodatek trzeba to pomnożyć razy 30km.