Dżanglu prezentuje nowy singiel "Amerykański luz" z gościnnym udziałem wokalistki MIU

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2025 13:38
Po udziale w "Rythm & Flow" raper postanowił zwolnić tempo i odnaleźć nowy balans między ambicją a luzem. W rozmowie w "Poranku Czwórki" opowiedział o emocjach po programie, kulisach nagrań i o tym, dlaczego jego najnowszy utwór jest symbolem świeżego startu.
Dżanglu
DżangluFoto: mat. pras.

Dżanglu znany z pierwszej edycji programu Rhythm & Flow Polska, pojawił się w studiu Czwórki z premierowym singlem "Amerykański luz" - utworem, który, jak sam mówi, miał być oddechem po intensywnym okresie i symbolicznym początkiem nowego etapu w jego twórczości. - Chciałem złapać ostatni powiew wakacji i trochę rozładować atmosferę – numer miał być ciepły, spokojny, ale z energią - mówił w rozmowie z Dominiką Płonką w "Poranku Czwórki".

Wokalnie Dżanglu wspiera MIU, wokalistka, której pseudonim przez wielu słuchaczy został pomylony z influencerem Miu. Artysta śmieje się, że to przypadkowa zbieżność, a do współpracy doszło zupełnie naturalnie: - Usłyszałem jej głos przypadkiem w samochodzie i od razu wiedziałem, że chcę ją na tym kawałku. Napisałem do niej i po prostu dowiozła - opowiada. Klip do utworu powstał w ostatni ciepły dzień roku - na działce teściowej Dżanglu, z ekipą pod wodzą filmowca Juliana Dzwonkowskiego.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Dżanglu (@dzanglu)

Kariera po Rythm & Flow

Jak przyznał raper, udział w talent show był dla niego przełomem. - Program odblokował mnie wydawniczo. Wcześniej miałem problem, żeby coś wypuścić. Po Rhythm & Flow od razu powiedziałem ekipie: robimy epkę - wspomina. Tak powstało wydawnictwo "Shakedown", ale dziś Dżanglu stawia sobie wyższą poprzeczkę: chce, by jego muzyka była bardziej dopracowana, przemyślana i konsekwentnie promowana.

Trio z KaZkiem i matimorłem

Oprócz solowych projektów Dżanglu współpracuje również z raperami KaZkiem i matiorzel, również uczestnikami Rhythm & Flow Polska. Ich wspólny utwór "Paleta Barw" to efekt spontanicznej sesji i wspólnej rapowej chemii. Jak zdradził artysta, trio planuje kolejne działania - choć szczegóły na razie pozostają tajemnicą.

***

Tytuł audycji: "Poranek Czwórki"

Prowadzi: Dominika Płonka

Gość: Dżanglu

Data emisji: 13.11.2025

Godzina: 9.12

gV

Czytaj także

KaZeK: jak robię muzykę, to głównie stawiam na emocje

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2025 16:07
W Czwórkowym studiu pojawił się KaZeK, raper i uczestnik programu "Rhythm + Flow Polska". W "Poranku Czwórki" opowiedział o tym, jak występ w muzycznym show zmienił jego karierę i jakie ma dalsze plany na rozwój.
rozwiń zwiń