Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 16:37
Przegląd sportowy dnia - 10 maja 2015.
Kibice Legii dopingują swoją drużynę
Kibice Legii dopingują swoją drużynę Foto: legia.com/Mateusz Kostrzewa

Legia Warszawa przegrała na własnym boisku z Lechem Poznań 1:2 w meczu 31. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Pierwsza połowa mogła rozczarować kibiców, jednak po przerwie byliśmy świadkami doskonałego widowiska. Niespełna dwie minuty po zmianie stron po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i dwóch zablokowanych strzałach do piłki dopadł Darko Jevtic i precyzyjnym uderzeniem pokonał Kuciaka. Dwie minuty później podopieczni Macieja Skorży prowadzili już dwoma bramkami. Karol Linetty odebrał piłkę w środku pola Ivicy Vrdoljakowi, przebiegł kilkanaście metrów i technicznym strzałem zdobył drugą bramkę dla Lecha.
Chorwacki pomocnik Legii za swój błąd zrewanżował się pięć minut później, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę do bramki głową. Od tego czasu stołeczny zespół prowadził bardziej zdecydowane ataki, jednak wynik nie uległ już zmianie. Przez tę porażkę Legia straciła pierwsze miejsce w tabeli na rzecz Lecha, który ma dwa punkty przewagi nad mistrzem Polski.
Washington Wizards w trzecim meczu półfinału Konferencji Wschodniej koszykarskiej ligi NBA pokonali u siebie Atlanta Hawks 103:101 i w rywalizacji play off do czterech zwycięstw prowadzą 2-1. Decydujące o zwycięstwie punkty zdobył 37-letni weteran Paul Pierce rzutem z półdystansu o tablicę w ostatniej sekundzie spotkania. Marcin Gortat uzyskał 14 punktów i osiem zbiórek. Czwarte spotkanie odbędzie się w poniedziałek, także w Waszyngtonie.
Więcej informacji w Przeglądzie sportowym dnia. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.