Mistrzostwo dla Stali

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 22:21
Sportowe podsumowanie dnia - 25 września 2016.

Żużlowcy Stali Gorzów Wielkopolski zostali drużynowymi mistrzami kraju. W rewanżowym meczu finałowym gorzowianie pokonali Get Well Toruń 51:39. W pierwszym spotkaniu zespół z Torunia wygrał 49:41.
To dziewiąty tytuł Drużynowych Mistrzów Polski dla Stali. Trzecie miejsce zajął Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra.

Triumfatorem XI Memoriału Zdzisława Ambroziaka została Asseco Resovia. W finałowym spotkaniu drużyna z Podkarpacia pokonała ONICO AZS Politechnikę Warszawską 3:1. Trzecie miejsce dla Lotosu Trefl Gdańsk.

W stolicy odbyło się dzisiaj wielkie bieganie. W 38. Maratonie Warszawskim zwyciężyli Kenijczyk Ezekial Omullo i Bahranka Gladys Kibiwott. Najlepszy z Polaków był Yared Shegumo, który zajął szóste miejsce z czasem 2:15:05. Na czwartym miejscu w kategorii kobiet z czasem 2:50:18 uplasowała się Anna Szyszka.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.