Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 23:15
Sportowe podsumowanie dnia - 2 lipca 2017.
Radość Polaków po zwycięstwie
Radość Polaków po zwycięstwieFoto: Materiały prasowe FIVB

Mamy złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w siatkówce. Biało-czerwoni nie dali dziś szans Kubańczykom i rozbili ich 3:0, w setach do 20, 10 i do 19. Co ciekawe nasi młodzi siatkarze podczas całego turneieju nie przegrali żadnego meczu. To trzecie w historii polskie złoto Mistrzostw Świata w tej kategorii wiekowej.

Piłkarze Niemiec zdobyli Puchar Konfederacji W finale w Sankt Petersburgu mistrzowie świata pokonali reprezentację Chile 1:0. Wcześniej w Moskwie w meczu o trzecie miejsce Portugalia pokonała po dogrywce Meksyk 2:1.

Marcel Kittel wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Liderem pozostał Brytyjczyk Geraint Thomas. Wszyscy Polacy startujący w Wielkiej Petli przyjechali w peletonie. W klasyfikacji generalnej najwyżej jest Michał Kwiatkowski - ósmy.

Thierry Neuville wygrał 74. Rajd Polski, ósmą rundę rajdowych samochodowych mistrzostw świata. Najlepszy z Polaków Wojciech Chuchała (Skoda Fabia R5) zajął 19. miejsce ze stratą nieco ponad 21 minut do zwycięzcy. W klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzi Sebastein Ogier.

Więcej w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.

Popołudniowy przegląd sportowy - 29 czerwca 2017.