Legia i Arka bliżej półfinału Pucharu Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 08:10
Poranny przegląd sportowy - 26 października 2107.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Pixabay/domena publiczna

Dwa mecze ćwierćfinałów piłkarskiego Pucharu Polski mogli wczoraj oglądać kibice futbolu w naszym kraju. W pierwszym z nich Arka Gdynia pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 2:0 i zapewniła sobie solidną zaliczkę przed rewanżem 29 listopada w Gdyni.
W drugim spotkaniu nabierająca tempa Legia Warszawa wygrała w Bytowie z tamtejszym Druteksem Bytovią 3:1 i też jest już jedną noga w półfinale. W 66. minucie meczu w Bytowie kibice mieli dodatkowe atrakcje - gdyż właśnie wtedy na stadionie... zgasło światło. Piłkarze obu drużyn zeszli do szatni, ale awarię udało się naprawić i po 17 minutach gra została wznowiona.
We  wtorek w pierwszym z ćwierćfinałów Górnik Zabrze pokonał w Chojnicach Chojniczankę 3:1. W trzech meczach ćwierćfinałowych wygrywali więc goście - czy podobnie będzie w czwartym?
Dziś Zagłębie Lubin zagra u siebie z  Koroną Kielce i z pewnością postara się przerwać tę serię.

Grano też w Pucharze Niemiec. Zespół Roberta Lewandowskiego - Bayernu Monachium, musiał się mocno napracować aby awansować do 1/8 finału. Bawarczycy na wyjeździe wygrali z RB Lipsk dopiero po rzutach karnych. Po 90 i 120 minutach był remis 1:1. Zespół z Monachium w karnych okazał się lepszy zwyciężając  5-4. Pierwszą jedenastkę dla Bayernu wykorzystał Robert Lewandowski

Z Niemiec przenosimy się do Wiednia bo tam Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału tenisowego turnieju w grze podwójnej. W pierwszej rundzie pokonali oni parę amerykańsko-kanadyjską John Isner - Daniel Nestor 7:6 (7-3), 6:4.
O półfinał zagrają z Rohanem Bopanną z Indii i Urugwajczykiem Pablo Cuevasem.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.