Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 22:05
Sportowe podsumowanie dnia - 4 listopada 2017.
Plakat promujący walkę Joanny Jędrzejczyk z  Rose Namajunas
Plakat promujący walkę Joanny Jędrzejczyk z Rose NamajunasFoto: materiały prasowe

W nocy w Madison Square Garden w Nowym Jorku odbędzie się gala UFC 217. Najlepsza zawodniczka globu Joanna Jędrzejczyk spróbuje po raz szósty obronić tytuł mistrzyni świata UFC w wadze słomkowej. Jej przeciwniczką będzie Amerykanka Rose Namajunas. Jeśli Polka wygra z reprezentantką USA, będzie pierwszą zawodniczką w historii UFC, która zwyciężyła w siedmiu walkach o mistrzowski pas.

Trzech Polaków powalczy w finałach tenisowych turniejów ATP. Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze awansował do takiego finału. W chińskim Shenzen Polak pokonał w półfinale Słoweńca Blaza Kavcicia 2:0 i o końcowy triumf powalczy z Mołdawianinem Radu Albotem. Z kolei Jerzy Janowicz dotarł do finału challengera w niemieckim Eckenthal. Polak w półfinale pokonał Niemca Matthiasa Bachingera 2:1. Ostatnim rywalem "Jerzyka" będzie inny reprezentant gospodarzy, Maximilian Marterer. Trzecim Polakiem, który zameldował się w finale jest Łukasz Kubot. Polak w deblu z Brazylijczykiem Marcelo Melo pokonali Brytyjczyka Jamiego Murraya i Brazylijczyka Bruno Soaresa 6:4, 6:2. Teraz w finale turnieju ATP 1000 w Paryżu zmierzą się z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Hiszpanem Marcelem Granollersem.

WIęcej informacji w dźwiękowej wersji sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Dorota Godzina obroniła mistrzowski pas Federacji DSF, wygrywając z Sylwią Kaliś.

Niepokonany na zawodowym ringu Maciej Sulęcki - czas na walkę o mistrzostwo świata.

Jak wygrać walkę zapaśniczą w kilku prostych krokach? Posłuchajcie o sposobie Katarzyny Mądrowskiej.