Kamila Żuk mistrzynią świata juniorek w biathlonie

Popołudniowy przegląd sportowy - 1 marca 2018.
  • Kamila Żuk mistrzynią świata juniorek w biathlonie
Biathlon
BiathlonFoto: Wikipedia

Kamila Żuk, która została mistrzynią świata juniorek w biathlonowym biegu indywidualnym. Na trasie w estońskiej miejscowości Otepaeae, która liczyła 12,5 kilometra zawodniczka AZS AWF Katowice wyprzedził  o ponad trzy minuty Ukrainkę Annę Krywonos i Rosjankę Irinę Kazakiewicz.

A polscy lekkoatleci już są po oficjalnych treningach przed halowymi mistrzostwami świata w  Birmingham. Trenowali m.in. płotkarze, czterystumetrowcy i sprinterzy. Patrycja Wyciszkiewicz to członkini sztafety 4x400 m, która rok temu w Belgradzie zdobyła halowe mistrzostwo Europy. Polki są uznawane za kandydatki do medali również w Birmingham. Wyciszkiewicz wystartuje także w biegu indywidualnym na 400 m i ma nadzieję na poprawienie rekordu życiowego. Początek halowych mistrzostw świata w Birmingham dziś wieczorem.

Marcin Matkowski i Aisam Ul Haq Qureshi odpadli w ćwierćfinale debla podczas tenisowego turnieju  w Dubaju. Polsko-pakistański duet przegrał z Holendrem Julienem Julienem Rojerem i Rumunem Horią Tecau 4:6, 4:6.

Giżycko - drugi przystanek Surf to Fly Cup 2018 Snowkite za nami - teraz czas na Czechy.

Jacek Zawadka i Arleta Podolak zapowiadają imprezę, w której wystąpi niemal 200 judoczek z całego świata.

Poranny przegląd sportowy - 1 marca 2018.