Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 23:00
Sportowe podsumowanie dnia - 25 marca 2018.
Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot
Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej KotFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński-skijumping.pl/CC-BY-SA-3.0

W Planicy zakończył się dzisiaj sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kamil Stoch dopełnił formalności i wygrał ostatnie zawody. Ale nie to było najważniejsze. Polak po raz drugi w karierze triumfował w klasyfikacji generalnej. Zgromadził 1443 punkty i o 373 punkty pokonał drugiego Niemca Richarda Freitaga.

W tym niesamowitym sezonie oprócz Pucharu Świata zdobył:

- olimpijskie złoto na dużej skoczni;

- srebrny medal mistrzostw świata w lotach;

- triumfował w Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air, Willingen Five i Planica Seven.

W konkursach zespołowych wywalczył trzecie miejsca na mistrzostwach świata w lotach, igrzyskach olimpijskich i w Pucharze Narodów.

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. W sumie podczas czterech dni trwania zawodów Polacy wywalczyli dziewięć medali. A dzisiaj, w ostatnim dniu rywalizacji, "Biało-czerwoni" zgarnęli trzy krążki. 1/3 dorobku Polaków w Mińsku to zasługa Magdaleny Czyszczoń, która dzisiaj dorzuciła złoto w biegu masowym - poprzednie zdobyte przez nią medale - na 3 i 5 tysięcy metrów - również były z najcenniejszego kruszcu.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowango przez Mateusza Fusiarza.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 24 marca 2018.

Reprezentanci Polski w sobote dołożyli dwa medale do swojego dorobku podczas akademickich mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim. Najlepsza w biegu na 5000 metrów okazała się Magdalena Czyszczoń, a brąz w wyścigu na 1000 metrów wywalczyła Andżelika Wójcik.

Tak wielu sportowych emocji skumulowanych w jednym dniu w polskim rugby nie było dawno. W Łodzi kadra "piętnastek" grała z Portugalią, w Wielkopolsce rozpoczęły się mistrzostwa Europy U-18, a w Warszawie rozegrano pierwszy w tym roku turniej Pucharu Polski rugby 7.