Poranny przegląd sportowy - 3 maja 2018
Stadion Narodowy
Stadion Narodowy Foto: Darek Matyja

Kibice mogli wczoraj obejrzeć sportowy spektakl w dwóch aktach. Co prawda nie był to spektakl teatralny, tylko piłkarski, co jednak w żaden sposób nie przeszkadzało kibicom...
Pierwszy akt tego piłkarskiego widowiska rozegrano w Warszawie na Stadionie Narodowym gdzie odbył się finał Pucharu Polski, w którym Legia Warszawa pokonała obrońcę trodeum Arkę Gdynia 2:1. To 19. Puchar Polski zdobyty przez stołecznych piłkarzy w historii.

Drugi akt wczorajszego piłkarskiego spektaklu odbył się w Rzymie gdzie Roma próbowała odrobić straty z pierwszego spotkania półfinałowego Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Na Wyspach włoski klub przegrał aż 2:5, i kiedy w pierwszej połowie rewanżu Liverpool prowadził 2:1 wszyscy myśleli że już jest po meczu.  Roma grała jednak ambitnie do ostatniego gwizdka i wygrała to spotkanie 4:2. Zabrakło czasu aby strzelić piątą bramkę i doprowadzić do dogrywki.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w pierwszym meczu finału mistrzostw Polski pokonali 3:0 Zaksę Kędzierzyn Koźle. Teraz rywalizacja przenosi się do Kędzierzyna. Gra o złoty medal mistrzostw Polski w siatkówce toczy się do dwóch zwycięstw.

O medale walczą też zapaśnicy i zapaśniczki w rosyjskim Kaspijsku. Wczoraj dwóch naszych klasyków walczyło o brązowe medale. Ale zarówno  Dawid Kareciński i Gevorg Sahakyan przegrali swoje pojedynki i zajęli 5. miejsca.
Medal jednak mamy - a to za sprawa Roksany Zasiny, która wywalczyła sobie miejsce w finale i dziś zmierzy się z Białorusinką Iryną Kuraczkiną w walce o złoto.

Poranny przegląd sportowy - 2 maja 2018.

Sportowcy występujący pod polską flagą po odzyskaniu niepodległości.