PGE Vive Kielce ze złotem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 22:20
Szczypiorniści PGE Vive Kielce wygrali w rewanżowym meczu finałowym z Orlen Wisłą Płock xx:xx czym przypieczętowali swoje kolejne zwycięstwo w Superlidze. To siódmy z rzędu mistrzowski tytuł kieleckiej drużyny.
PGE Vive Kielce mistrzem Polski 2018
PGE Vive Kielce mistrzem Polski 2018Foto: facebook PGNiG Superliga

Pierwszy mecz finałowy PGNiG Superligi Vive wygrało w Płocku 33:28. Pięciobramkowa zaliczka wydawała się wystarczająca, ale kielczanie musieli jeszcze przypieczętować zwycięstwo na własnym boisku.

Rewanż lepiej rozpoczęła Wisła, która postraszyła rywali osiągając kilka razy w pierwszej połowie prowadzenie różnicą trzech bramek. Ostatecznie na przerwę zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu gości 14:13.

Od początku drugiej części gry kielczanie narzucili jednak Wiśle swoje warunki i szybko wyszli na prowadzenie, które potrafili skutecznie podwyższać w kolejnych minutach meczu. Na kilka minut przed końcem było już wiadomo, że Vive sięgnie po tytuł, bo choć Wisła mogła jeszcze wygrać mecz, to raczej nie miała szans na pięć goli przewagi.

Ostatnia syrena sezonu 2017/18 wybrzmiała przy wyniku 33:29 dla obrońców tytułu, a ostatniego gola rzucił w meczu Karol Bielecki, który tym samym zakończył bogatą zawodniczą karierę.

PGE Vive Kielce zdobyło mistrzowski tytuł po raz 15 w historii, a siódmy z rzędu.

***

Amatorska Szkolna Liga Koszykówki wystartowała w marcu po raz piąty. Dziś poznaliśmy mistrzów.

Sportowe podsumowanie dnia - 2 czerwca 2018.

Kuba Przygoński zakończył rywalizację w terenowym Rajdzie Kazachstanu na drugim miejscu. Umocnił się też na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po przylocie do Polski zapowiedział, że zrobi wszystko, by Puchar Świata przywieźć do kraju.