Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 08:11
Poranny przegląd sportowy - 25 lipca 2018.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: A_Lesik / Shutterstock, Inc.

Legia Warszawa przegrała na własnym boisku ze Spartakiem Trnava 0:2 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwszego gola dla mistrzów Słowacji strzelił w 16. minucie Erik Grendel. Wynik w czwartej minucie doliczonego czasu gry ustalił Jan Vlasko. Teraz przed Legionistami rewanż, który odbędzie się we wtorek 31 lipca.

A w Japonii upały - w poniedziałek odnotowano ponad 40 stopni. Meteorolodzy ostrzegają, że takich właśnie temperatur trzeba spodziewać się także za dwa lata, kiedy w Tokio wystartują letnie igrzyska olimpijskie. Z pomocą przychodzą tam najnowsze technologie. Otóż tokijskie drogi zostaną pokryte specjalnym sprayem, mgiełką w puszce, która blokuje wysoką temperaturę i izoluje. Spray pozwoli zmniejszyć temperaturę o nawet 8 stopni. Organizatorzy zamierzają pokryć sprayem ponad 100 kilometrów dróg w kilku miejscach miasta, w tym trasy maratonu i chodu.

Wiecej w dźwiękowej wersji Przegladu przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Drużyna szpadzistek wygrała z Ukrainkami i w ćwierćfinale zmierzy się z Rosją.

Polski na inaugurację wygrały 2:0 z Francuzkami.