4. miejsce rugbystek w Kazaniu

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 19:20
Reprezentacja Polski w rugby kobiet zajęła czwarte miejsce w turnieju Grand Prix Series w Kazaniu. Były to drugie zawody rangi mistrzostw Europy w olimpijskiej odmianie siedmioosobowej. Cały cykl Polki ukończyły na siódmej pozycji.
Trening reprezentacji Polski
Trening reprezentacji PolskiFoto: screen facebook.com/RugbyKobiet

Reprezentacja Polski grała w rosyjskim turnieju znakomicie. W fazie grupowej "Biało-czewone" postarały się o dwie wielkie niespodzianki i pokonały Irlandię (17:14) oraz Anglię (24:14). Później przegrały z Włoszkami (14:19), ale i tak wyszły z grupy z pierwszego miejsca.

W ćwierćfinale Polki spotkały się z Belgijkami i po raz kolejny pokazały wielką determinację i dobre przygotowanie fizyczne. Mimo problemów na początku meczu ostatecznie nasze zawodniczki wygrały 22:12 i awansowały do najlepszej czwórki zawodów. Pierwszy raz miały okazję zagrać o medale turnieju tej rangi, co jest bez wątpienia największym sukcesem kobiecej reprezentacji Polski i jednym z największych osiągnięć całego polskiego rugby historii.

W półfinale Polki zmierzyły się z Rosjankami. Gospodynie wygrały wysoko (39:0), ale później to samo zrobiły w finale, więc o wstydzie nie może być mowy. Polki natomiast zagrały ze Szkotkami w meczu o trzecie miejsce i po wyrównanej walce przegrały 12:19.

Czwarte miejsce w Kazaniu to historyczny sukces reprezentacji Polski. Taki wynik w drugim turnieju mistrzostw Europy dał Polkom siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej całego cyklu Grand Prix Series w sezonie 2018.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 1 września 2018.

Tenisistka z Warszawy walczy o poprawę renkingu aby zagrać w Australian Open.

Święto tenisa stołowego w Warszawie - 100 stołów na PGE Narodowym, pokazy mistrzów, turnieje i pożegnanie Lucjana Błaszczyka.