Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 2 września 2018.
Siatkówka plażowa
Siatkówka plażowa Foto: Darek Matyja

W Krakowie zakończyły się Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak po raz drugi z rzędu zdobyli złoty medal. Obrońcy tytułu w finale pokonali Michała Bryla i Grzegorza Fijałka 2-1. Brąz wywalczyli Maciej Rudol i Kacper Kujawiak, którzy w meczu o trzecie miejsce wygrali z Mariuszem Prudlem i Jakubem Szałankiewiczem 2-1. W sobotę w rywalizacji kobiet mistrzyniami Polski zostały Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska.

We Włoszech rozegrano 14. rundę mistrzostw świata Formuły 1. Najlepszy na torze Monza był Brytyjczyk Lewis Hamilton, dla którego było to 68. zwycięstwo w karierze. Dziś wyprzedził Finów Kimiego Raikkonena z Ferrari oraz swojego partnera z zespołu Valtteriego Bottasa. Hamilton umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugi jest Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari, a trzeci Raikkonen.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Tenisistka z Warszawy walczy o poprawę renkingu aby zagrać w Australian Open.

Święto tenisa stołowego w Warszawie - 100 stołów na PGE Narodowym, pokazy mistrzów, turnieje i pożegnanie Lucjana Błaszczyka.

Reprezentacja Polski w rugby kobiet zajęła czwarte miejsce w turnieju Grand Prix Series w Kazaniu. Były to drugie zawody rangi mistrzostw Europy w olimpijskiej odmianie siedmioosobowej. Cały cykl Polki ukończyły na siódmej pozycji.