5 medali Polaków w Zamościu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 10:00
Reprezentacja Polski zakończyła mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w podnoszeniu ciężarów z pięcioma medalami w dwuboju.
Polskie medalistki ostatniego dnia mistrzostw
Polskie medalistki ostatniego dnia mistrzostwFoto: facebook Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów

Ostatni dzień mistrzostw przyniósł naszej reprezentacji dwa medale w kategoriach młodzieżowych (do lat 23). Kinga Kaczmarczyk zdobyła srebro w kategorii -90 kg, a Zuzanna Majewska wywalczyła brąz w kategorii +90 kg.

O pozostałe polskie medale w Zamościu postarali się juniorzy (do lat 20), którzy na podium stawali trzykrotnie. Przemysław Korneluk był trzeci w kategorii -77 kg, również trzecie miejsce w kategorii -85 kg zajął Bartłomiej Adamus. Pierwsze miejsce i jedyny złoty medal wywalczyła natomiast Magdalena Karolak, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii +90 kg. Nasza  reprezentantka pobiła jednocześnie wszystkie rekordy Polski juniorów i młodzieżowców oraz dwa - w podrzucie i dwuboju - seniorów.

Dodatkowo nasi zdobyli kilkanaście małych medali za poszczególne boje.

***

W Tomaszowie Mazowieckim trwają mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach.

Sportowe podsumowanie dnia - 27 października 2018.

Szybkie zwycięstwo Arkadiusza Wrzoska podczas gali w Arenie Ursynów.