ME w kickboxingu: Krasoń i Gąszczak najlepsi

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 16:00
Robert Krasoń i Rafał Gąszczak zdobyli złote medale zakończonych dziś w Mariborze mistrzostw Europy w kickboxingu. Reprezentacja Polski wróci do kraju z 16 krążkami na koncie.
Mistrz Europy Robert Krasoń
Mistrz Europy Robert KrasońFoto: Robert Krasoń

Rozgrywane w ostatnich dniach w Mariborze zawody były drugą częścią tegorocznych mistrzostw Europy. W październiku w Bratysławie rywalizowali specjaliści formuł: Kick Light, Low Kick oraz K1. "Biało-czerwoni" przywieźli ze Słowacji 16 medali, w tym pięć złotych. Słoweński Maribor ugościł w listopadzie zawodników formuł: Point Fighting, Light Contact, Full Contact oraz form muzycznych. Ponownie Polacy stawali na podium 16 razy, jednak tylko dwóch zawodników na najwyższym stopniu.

Robert Krasoń wygrał kategorię wagową -81 kg w formule Full Contact. Zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego pokonał w turnieju trzech rywali. W walce finałowej okazał się lepszy od Turka Onura Celika. Drugie złoto dołożył Rafał Gąszczak, który nie miał sobie równych w kategorii wagowej +94 kg w formule Light Contact. W finale wygrał z Niemcem Phillipem Scharrem.

Posłuchajcie, co powiedział po zdobyciu medalu Robert Krasoń. Jego wypowiedź w załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki.