Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 22:00
Sportowe podsumowanie dnia - 13 stycznia 2019.
Dawid Kubacki
Dawid KubackiFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

Dawid Kubacki wygrał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Na podium w swoim 300. konkursie w karierze stanął też Kamil Stoch.

Bohaterem niedzieli na skoczni we Włoszech miał być lider Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi. Japończyk walczył o rekordowe, siódme zwycięstwo z rzędu. Plany pokrzyżował sobie jednak sam, bo po słabym drugim skoku zajął dziś siódme miejsce.

Wygrał po raz pierwszy w karierze Dawid Kubacki. Po skoku na odległość 129,5 metra prowadził po pierwszej serii. W drugiej skoczył aż 131,5 metra i wygrał z ogromną przewagą nad kolejnym zawodnikiem, czyli drugim dziś Stefanem Kraftem.

Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch, który brał udział w swoim 300. konkursie Pucharu Świata w karierze. Nasz mistrz pokazał klasę, bo po słabszym pierwszym skoku (120 metrów) zajmował dopiero ósme miejsce. W drugiej próbie poprawił się jednak znacznie (128,5 metra) i wskoczył na podium.

Punktowali dziś wszyscy reprezentanci Polski. Poza wspomnianymi Kubackim i Stochem byli to: 10. Piotr Żyła, 25. Maciej Kot, 29. Jakub Wolny i 30. Stefan Hula.

Zwycięstwo Kubackiego było głównym tematem Sportowego Podsumowania Dnia w Czwórce. Posłuchajcie dźwiękowej wersji przeglądu wydarzeń przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Natalia Maliszewska mistrzynią Europy!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 22:30
Natalia Maliszewska wygrała rywalizację na dystansie 500 metrów podczas mistrzostw Europy w short tracku.

Dawid Kubacki i Kamil Stoch stanęli na podium Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Kubacki był drugi, a Stoch - trzeci. Wygrał bezkonkurencyjny Japończyk Ryoyu Kobayashi.

W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu rozpocznie się pierwszy tegoroczny turniej wielkoszlemowy. W Australian Open 2019 zaprezentuje się siedmioro reprezentantów Polski.