Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 23:00
Sportowe podsumowanie dnia - 2 lutego 2019.
Medalistki biegu sprinterskiego
Medalistki biegu sprinterskiegoFoto: screen / facebook Kamili Żuk

Kamila Żuk zdobyła srebrny medal w sprincie na 7,5 kilometra podczas biathlonowych mistrzostwa świata juniorów w słowackim Osrblie. Złoto wywalczyła Ukrainka Jekaterina Bech, która była bezbłędna na strzelnicy. Polka zaliczyła dwa pudła i straciła do Ukrainki 12 sek.

Piotr Żyła blisko podium podczas konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w niemieckim Oberstdorfie. Polski skoczek zajął czwarte meiejsce. Wygrał Ryoyu Kobayashi i to jego 10. zwycięstwo w tym sezonie. Drugi był Niemiec Markus Eisenbichler, a trzeci Austriak Stefan Kraft. Punkty zdobyli też trzej pozostali Polacy. Kamil Stoch był 6. ,Jakub Wolny - 16. a Dawid Kubacki - 22.

Natalia Maliszewska zajęła piąte miejsce w biegu na 1000 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w niemieckim Dreźnie. Maliszewska, która prowadziła na okrążenie przed metą, upadła na ostatnim wirażu. Dla Polki był to drugi finał w karierze w wyścigu na tym dystansie. Poprzednio dokonała tego w tym sezonie w Ałmatach, gdzie również była piąta.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

Wioślarska kadra Polski wyruszy jutro do Włoch na przedsezonowe zgrupowanie. Nasi reprezentanci trenować będą głównie... na nartach.

Piotr Żyła zajął czwarte miejsce w drugim konkursie Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Oberstdorfie.

Reprezentacja Polski kobiet w unihokeju wygrała z Belgią 9:0 w sobotnim meczu eliminacji mistrzostw świata. To trzecia wygrana w trzecim spotkaniu, która zagwarantowała "Biało-czerwonym" awans na grudniowy turniej mistrzowski.