Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 22:05
Sportowe Podsumowanie Dnia - 7 grudnia 2019.
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak podczas 57. edycji Rajdu Barbórki
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak podczas 57. edycji Rajdu Barbórki Foto: materiały prasowe/Kajto.pl

Kajetan Kajetanowicz najlepszy podczas 57. Rajdu Barbórka. Polski kierowca rajdowy jadący z pilotem Maciejem Szczepaniakiem wyprzedził Fina Jariego Huttunena oraz rajdowego mistrza Polski Miko Marczyka. Kajetanowicz był też najlepszy podczas tradycyjnego Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Yukiya Sato wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskim w Niżnym Tagile w Rosji. Japończyk po pierwszej serii był siódmy, ale w drugiej skoczył 132 metry, dzięki czemu wygrał pierwszy konkurs Pucharu Świata w karierze. Drugi był Niemiec Karl Geiger, a trzeci Austriak Philip Aschenwald. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki zajął 5. miejsce. Kamil Stoch był 9., Piotr Żyła 24., a Maciej Kot 27.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Maćka Filipowicza.

***

W Arabii Saudyjskiej szykuje się pięściarska gala z prawdziwego zdarzenia.

W Neuchatel w Szwajcarii rozpoczną się dziś mistrzostwa świata kobiet w unihokeju. Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz rozegra przeciwko drużynie Finlandii.

Młodzi rugbyści Juvenii Kraków zajęli drugie miejsce w turnieju do lat 19 podczas zawodów Dubai Rugby Sevens.