Waleczność i serce wystarczyły na 1 punkt w dwóch meczach

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 23:20
Polskie hokeistki przegrały minimalnie drugi mecz w mistrzostwach świata U-18.
Hokej - Radość Polek po strzelonym golu w meczu z Austrią
Hokej - Radość Polek po strzelonym golu w meczu z AustriąFoto: Michał Chwieduk

Na inaugurację hokejowych mistrzostw świata Dywizji 1B kobiet do lat 18-tu Polki przegrały minimalnie 0:1 z Norweżkami.
W drugim meczu mistrzostw spotkały się ze spadkowiczem z Dywizji 1A - Austrią i także przegrały - ale po dogrywce 1:2. Do 58 minuty nasz zespół prowadził 1:0 lecz nie udało się utrzymać tego wyniku do końca i zamiast 3 punktów nasze młode hokeistki zdobyły tylko 1. Bramkę dla naszych barw już w 5. minucie strzeliła Iga Schramm.

Posłuchajcie co po meczu z Austriaczkami powiedział trener kadry - Tomasz Kowalczyk.

Sobota jest dniem przerwy w mistrzostwach, a w niedzielę Polki zagrają z Koreą Południowej .

Tabela MŚ U-18 po dwóch seriach spotkań.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 2 stycznia 2020.

Poranny Przegląd Sportowy - 3 stycznia 2020.

Norweg Marius Lindvik wygrał kwalifikacje do konkursu w Innsbrucku. Dawid Kubacki 6.. Piotr Żyła - 9., a Jakub Wolny - jako jedyny z naszych nie przeszedł kwalifikacji.