Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 08:01
Poranny przegląd sportowy - 28 stycznia 2020.
Mateusz Rudyk
Mateusz RudykFoto: Norbert Michalak

Mateusz Rudyk był najlepszy zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym, które odbyły się w Kanadzie. Polak wygrał w sprincie, zwyciężając w finale  Francuza Quentina Caleyrona 2:0.  Rudyk już wcześniej zapewnił sobie końcowy triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w tej konkurencji.
Oby tylko taką formę utrzymał do tegorocznych igrzysk w Tokio.

Ashleigh Barty awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Ulubienica miejscowej publiczności w ćwierćfinale pokonała 7:6, 6:2 Czeszkę Petrę Kvitovą. Inną tenisistką która zagra w półfinale jest  Amerykanka Sofia Kenin, która pokonała 6:4, 6:4 Tunezyjkę Ons Jabeur.
Polscy kibice też mają powody do radości, bo w trzeciej rundzie turnieju juniorek jest już Weronika Baszak, która wygrała z Amerykanką Elizabeth Coleman 6:3, 6:7, 6:3.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przegelądu.

***

Śmiertelny wypadek legendarnego koszykarza NBA.

Po trzysetowym boju Świątek przegrała w 1/8 finału Australian Open z Estonką Kontaveit. Świątek i Kubot awansowali do ćwierćfinały miksta.

Wielkoszlemowy turniej tenisowy wkracza w decydującą fazę.