Dwa polskie medale ostatniego dnia ME w strzelectwie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 07:00
Polskie drużyny zdobyły srebro i brąz. W sumie Polacy zdobyli 5 medali we Wrocławiu.
Srebrne medalistki ME w strzelectwie - Wrocław 2020
Srebrne medalistki ME w strzelectwie - Wrocław 2020Foto: facebook Klaudii Breś

Dwa medale wywalczyły Polki w ostatnim dniu strzeleckich mistrzostw Europy w broni pneumatycznej we Wrocławiu. Kobieca drużyna w składzie Klaudia Breś, Beata Bartków-Kwiatkowska i Joanna Tomala zdobyła srebro w konkurencji pistoletu pneumatycznego na 10 m, a brązowy medal przypadł w niedzielę Anecie Stankiewicz, Natalii Kochańskiej i Agnieszce Nagay w konkurencji strzelania z karabinu na 10 m.

We Wrocławiu reprezentanci Polski zdobyli w sumie pięć medali: jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe. Wcześniej
złoto zdobyła Aleksandra Szutko w karabinie pneumatycznym juniorek na 10 m, natomiast brązowe medale wywalczyła drużyna juniorek w karabinie na 10 m w składzie Aleksandra Szutko, Julia Grzybowska i Julia Piotrowska oraz Łukasz Czapla w konkurencji strzelania do ruchomej tarczy.

***

Zawody European Judo Open w Warszawie reprezentacja Polski zakończyła z dziewięcioma medalami na koncie.

Reprezentacja Polski na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej podczas zawodów Viking Race w Holandii.

Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce przeszły do historii.