Urugwaj i Ghana w ćwierćfinale

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2010 12:35
Piłkarze Urugwaju i Ghany jako pierwsi awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata w RPA

W sobotę poznaliśmy dwóch pierwszych ćwierćfinalistów mistrzostw świata w piłce nożnej. Awans Urugwaju do ćwierćfinału mistrzostw świata w RPA jest największym sukcesem piłkarzy z tego kraju od 40 lat. W Port Elizabeth podopieczni Oscara Tabareza pokonali Koreę Południową 2:1, po dwóch trafieniach występującego na co dzień w Ajaksie Amsterdam Luisa Suareza.

Dogrywka była potrzebna w drugim sobotnim meczu pomiędzy reprezentacjami Ghany i USA. Po upływie regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał remis 1:1, ale już na początku dogrywki końcowy wynik ustalił Gyan (wcześniej bramkę na 1:0 dla Ghany zdobył Kevin-Prince Boateng).

To pierwszy w historii awans "Czarnych Gwiazd" do ćwierćfinału MŚ. Cztery lata temu piłkarze z Ghany również wyszli z grupy, ale wówczas odpadli w 1/8 finału po porażce z Brazylią 0:3.

Zestaw ćwierćfinału Ghana - Urugwaj jest jedną z największych sensacji nie tylko mundialu w RPA, ale w całej historii mistrzostw świata.

W niedzielę dojdzie do dwóch arcyciekawych spotkań, w których Anglia zmiarzy się z Niemcami, a Meksyk postara się o sprawienie niespodzianki w meczu z rozpędzoną Argentyną.

Urugwaj wygrał z Koreą Południową 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału mistrzostw świata. Drużyna z Ameryki Południowej spotka się w ćwierćfinale z Ghaną, która po dogrywce pokonała USA również 2:1.

Od szlagieru rozpoczną się ćwierćfinały piłkarskich mistrzostw świata w RPA. W piątek o 16 zmierzą się reprezentacje Holandii i Brazylii. Natomiast o 20.30 Urugwaj zagra z ostatnią nadzieją Afryki - Ghaną.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Sulley Muntari strzelił bramke dla Ghany. w 55. minucie wyrównał z wolnego Diego Forlan. W doliczonym czasie gry Asamoah Gyan nie strzelił karnego. W serii rzutów karnych lepszy był Urugwaj.

Holandia wygrała w pierwszym ćwierćfinale 2:1 z Brazylią, a Urugwaj był lepszy w rzutach karnych (4:2) w spotkaniu z Ghaną.