Bayern wygrał, gol "Lewego"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 22:30
Bayern Monachium wygrał z Unionem Berlin 2:0 w meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi. Wynik meczu otworzył z rzutu karnego Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski
Robert LewandowskiFoto: Wikimedia Commons/Rufus46/CC-BY-SA-3.0

Niemiecka Bundesliga to pierwsza z czołówki europejskich lig, która wróciła do gry po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Trzeba przyznać, że przerwa ta nie wpłynęła na postawę dotychczasowego lidera rozgrywek - Bayernu Monachium.

Bawarczycy wygrali z Unionem bez najmniejszych problemów. Jako pierwszy Rafała Gikiewicza pokonał z rzutu karnego Robert Lewandowski. Wynik meczu ustalił Benjamin Pavard. Bayern ma w tabeli 4 punkty przewagi nad drugą Borussią Dormund i 6 punktów nad trzecią Borussią Moenchengladbach.

Gol na 1:0 w meczu z Unionem był 26. trafieniem Roberta Lewandowskiego w trwającym sezonie Bundesligi. Polak może pobić rekord Gerda Muellera, który kilkadziesiąt lat temu zakończył rozgrywki z 40 bramkami na koncie. Lewandowski musi ich zdobyć 14 w 8 meczach.

Niedzielne wydarzenia z niemieckich boisk były głównym tematem Sportowego podsumowania dnia na antenie Czwórki. Poza tym Norbert Michalak mówił o piłce włoskiej oraz o sportach motorowych.

***

W sobotę po raz pierwszy w tym sezonie "bomba pójdzie w górę".

Na niemieckich boiskach odbyły się dziś pierwsze mecze wznowionego sezonu piłkarskiej Bundesligi.

W poniedziałek rozpocznie się III etap odmrażania polskiego sportu. Jednym z jego założeń jest otwarcie strategicznych dla polskich sportowców obiektów, w tym toru kolarskiego w Pruszkowie.