Magda Linette w III rundzie US Open, Hurkacz i Kubot odpadli

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 08:01
Polska tenisistka po trzysetowym meczu pokonała reprezentantką Czarnogóry Danką Kovinić.
Magda Linette
Magda Linette Foto: shutterstock.com/Mai Groves

Magda Linette awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open. Polka bardzo łatwo wygrała pierwszego seta z reprezentantką Czarnogóry Danką Kovinić 6:1. Później jednak zaczęły się schody. Linette przegrała drugiego seta 6:7, a w trzeciej partii także mocno się męczyła ale ostatecznie wygrała także po tie-breaku, w którym wyciągnęła ze stanu 2-4 do 7-4. Kolejną rywalką Polki będzie Estonka Anett Kontaveit.

Niestety Hubert Hurkacz zakończył udział w turnieju US Open na drugiej rundzie. Polak przegrał z Hiszpanem Alejandro Dawidowiczem Fokiną 4:6, 6:1, 2:6, 2:6. W zawodach deblistów Łukasz Kubot i Marcelo Melo niespodziewanie polegli już w pierwszej rundzie. Za mocny okazał się belgijski duet Sander Gille i Joran Vliegen.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego przeglądu sportowego przygotowanego przez Roberta Grzędowskiego.