Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 08:01
Poranny przegląd sportowy - 1 października 2020.
Bayern Monachium
Bayern MonachiumFoto: pixabay / domena publiczna

Piłkarze Bayernu Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, wywalczyli Superpuchar Niemiec. Na własnym stadionie pokonali Borussię Dortmund 3:2. To ich piąte trofeum w tym sezonie. Wcześniej wywalczyli mistrzostwo Niemiec, wygrali Ligę Mistrzów i zdobyli Puchar Niemiec oraz Superpuchar UEFA.

Bawarczycy po 32 minutach prowadzili 2:0 po bramkach Corentina Tolisso i Thomasa Muellera. Borussia doprowadziła jednak do remisu, dzięki trafieniom Juliana Brandta i Erlinga Haalanda. Zwycięskiego gola w 82. minucie zdobył Joshua Kimmich. Lewandowski był na murawie do 83. minuty i miał duży udział przy dwóch bramkach. W barwach BVB od 76. minuty grał Łukasz Piszczek.

O tym meczu oraz o innych wydarzeniach sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Dallas Stars nie dali rady i przegrali z Tampa Bay Lightning w finale rozgrywek hokejowej ligi NHL.

Poranny przegląd sportowy - 30 września 2020.

Serena Williams już nie gra w Paryżu, przegrała z... kontuzją.