Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 08:01
Poranny przegląd sportowy - 14 grudnia 2020.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Wikimedia Commons/Tsutomu Takasu/Cc-BY-2.0

W piłkarskiej ekstraklasie Raków Częstochowa nie zwalnia tempa, wygrywa z Jagiellonią Białystok 3:2 i do prowadzącej Legii traci cały czas tylko dwa punkty. Dla Rakowa dwa gole po rzutach karnych strzelił Czech Petr Schwarz, a jedno trafienie dołożył Andrzej Niewulis. Bramki dla Jagiellonii zdobyli Maciej Makuszewski i Hiszpan Jesus Imaz.

Niewiele brakowało wczoraj żeby Lech Poznań przegrał z beniaminkiem Stalą Mielec, która prowadziła od 27. minuty. Wyrównał dopiero w 87. minucie Portugalczyk Pedro Tiba.
Liderem tabeli pozostaje Legia Warszawa, Raków jest drugi ze stratą dwóch punktów. Trzecie miejsce zajmuje Górnik Zabrze.
Dziś na zakończenie 13. kolejki Lechia Gdańsk zagra z Wisłą Płock.

Więcej informacji sportowych - m.in. o MŚ w lotach narciarskich oraz "Świętej wojnie" piłkarzy ręcznych - w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

Mariusz Wach i Nikodem Jeżewski przegrali podczas bokserskiej gali w Londynie, Anthony Joshua wygrał zachowując tytuł mistrza świata w kategorii ciężkiej.

Drużyna polskich skoczków zajęła trzecie miejsce podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich.

Sportowe podsumowanie dnia - 13 grudnia 2020.