Sensacyjny remis polskich futsalistów

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 07:00
Reprezentacja Polski w futsalu niespodziewanie zremisowała na wyjeździe z reprezentacją Portugalii 2:2 w eliminacjach mistrzostw Europy.
Futsal
FutsalFoto: Darek Matyja

Polacy rozpoczęli eliminacje od najtrudniejszego zadania, jakim był wyjazdowy mecz z aktualnymi mistrzami Starego Kontynentu - Portugalczykami. "Biało-czerwoni" postawili się jednak rywalom i nie przegrali z nimi meczu po raz pierwszy od 20 lat.

Nasi prowadzili w meczu 2:0 po golach Arkadiusza Szczypczyńskiego z 18. minuty i Mikołaja Zastawnika z 34. minuty. Gospodarze zdołali wyrównać w ciągu dwóch kolejnych minut meczu, ale więcej goli już nie padło i niespodziewany remis stał się faktem.

W eliminacyjnej grupie 8 są także Czesi i Norwegowie, ale zanim Polacy zmierzą się z tymi drużynami rozegrają rewanż z Portugalią - 3 lutego w Łodzi.