Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 15:00
ŁKS zremisował z Widzewem 2:2 w piłkarskich derbach Łodzi na poziomie 1. Ligi.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Marcin Kadziolka

Na ten mecz kibice piłki nożnej czekali od miesięcy - i to nie tylko kibice z miasta Włókniarzy. Spotkania ŁKS-u z Widzewem przez lata rozgrzewały emocje na najwyższym poziomie w polskiej piłce. Ostatnie kilka sezonów to czas odbudowy obu klubów po degradacjach i upadkach. ŁKS niedawno był nawet w ekstraklasie, a Widzew bardzo chce do niej wrócić. Na razie łódzkie drużyny walczą w 1. Lidze.

Im bliżej było spotkania, tym więcej słyszeliśmy o utarczkach kibiców, którzy walczyli ze sobą dosłownie, przy pomocy pięści, ale też uciekali się do podstępów. Najlepszym przykładem jest tu akcja kibiców Widzewa, którzy utworzony z kolorowych krzesełek napis "ŁKS ŁÓDŹ" na stadionie przy al. Unii zmienili na "RTS ŁÓDŹ". Najważniejsza była jednak sobotnia rywalizacja na boisku.

Emocji nie brakowało, ale ostatecznie zabrakło zwycięzcy. Po pierwszej połowie ŁKS prowadził 2:0. Szybkie dwie bramki zdobyli w 25. i 28. minucie Krystian Nowak oraz Michael Ameyaw. Druga część gry przyniosła dwa gole dla Widzewa. Ich autorami w minutach 49. i 85. byli Pirulo oraz Richardinho. Derby Łodzi na remis.

Mecz odbył się bez udziału publiczności.

***

Marcin Lewandowski był drugi w biegu na 1500 metrów, ale po dyskwalifikacji Indebritsena został mistrzem, po czym Norwegowie złożyli protest... i znów jest wicemistrzem. Michał Haratyk także ze srebrem.

Israel Adesanya pokonany po pięciorundowej walce przez Jana Błachowicza podczas gali UFC 259 w Las Vegas.