Brąz szpadzistek w MŚJ w Egipcie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 21:31
Drużyna juniorek zajęła trzecie miejsce turnieju szpadzistek w ostatnim dniu mistrzostw w Kairze.
  • radość brązowych medalistek MŚJ w szpadzie drużynowej
Brązowe medalistki MŚJ w szpadzie 2021
Brązowe medalistki MŚJ w szpadzie 2021Foto: arch. Ali Klasik

To był mocny akcent na zakończenie szermierczych mistrzostw świata juniorów do lat 20-tu i kadetów do lat 17-tu, które w niedzielę zakończyły się w Kairze.
Nasza drużyna szpadzistek została... brązowymi medalistkami w kategorii juniorek.
Polki po pokonaniu Uzbekistanu i Szwajcarii w półfinale nie dały rady Rosjankom, ale w walce o brąz pokonały wysoko Egipcjanki 45:29.
Nasza drużyna w składzie Alicja Klasik, Gloria Klughardt, Kinga Zgryźniak i Zofia Janelli walczyła równie efektownie... jak cieszyła się po wywalczeniu brązu...

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego, a sami się przekonacie jaką radość sprawił im ten brązowy medal.

Nasi juniorzy zakończyli drużynowy turniej szpadzistów na 8. miejscu.

Brąz szpadzistek to czwarty medal polskich szermierzy podczas mistrzostw w Egipcie.
Wcześniej brąz w szabli juniorów wywalczył Szymon Hryciuk oraz złote medale mistrzostw świata kadetów wywalczyli szpadziści: Alicja Klasik i Antoni Socha.

***

Polski szablista wywalczył w Kairze brązowy medal szermierczych mistrztostw świata juniorów.

Drużyna szablistów przegrała w ćwierćfinale z Egipcjanami.

Ala Klasik i Antoni Socha wywalczyli złote medale mistrzostw świata kadetów do lat 17 w Kairze.