Krzysztof Bieńkowski powalczy o złoto ME w zapasach w stylu wolnym

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 08:01
Radosław Baran ma szansę na brązowy medal ME w Warszawie - walki decydujące o medalach we wtorek.
Krzysztof Bieńkowski
Krzysztof BieńkowskiFoto: Rafał Oleksiewicz / PZZ

W Warszawie rozpoczęły się mistrzostwa Europy w zapasach. Na początek na matach zobaczyliśmy wolniaków, a wśród nich świetnie spisujących się  Radosława Barana w kategorii do 97 kg oraz Krzysztofa Bieńkowskiego w kategorii do 65 kg. Obaj dotarli do półfinałów, a Bieńkowski w walce o finał wygrał z reprezentantem Mołdawii - Maximem Sacultanem. We wtorkowym finale Krzysztof zmierzy się z Rosjaninem Zagirem Szachijewem.
Natomiast Baran przegrał w półfinale z Rosjaninem Alichanem Żabraiłowem, prowadząc jeszcze na 20 sekund przed końcem 3:1..., ale nie zdołał wybronić jednej z ostatnich akcji rywala podczas tej walki i niestety przegrał... We wtorek Radek powalczy o brąz.

Posłuchajcie co po poniedziałkowych walkach powiedzieli Krzysztof Bieńkowski i Radosław Baran.

O ME w zapasach oraz o MMŚ w boksie i o hokejowym Turnieju o Puchar Trójmorza był w Porannym przeglądzie sportowym - posłuchajcie.

***

Hokejowy Turnieju o Puchar Trójmorza w Katowicach. Na początek Polacy pokonali Estonię 6:1.

Ampulska, Tereszczak, Parada, Straszewski i... Marcinkowska w poniedziałek "wdrapali się" na podium MMŚ w boksie w Kielcach.

Popołudniowy przegląd sportowy - 19 kwietnia 2021.